Max

10/2021 – 

I na Maxe bychom rádi upozornili, protože čeká na útulku 4 roky !!! Tato prosba hlavně směřuje k lidem, co plemeno slovenské čuvače znají. Max by byl vhodný k jednomu člověku (max. páru), do rodinného domu. Nyní je mu 6 let.

Na útulku máme vysledované, že se naváže na jednoho člověka, toho má rád a toho má tendenci chránit. Jeho chování není jednoduché, tudíž rozhodně zpočátku doporučujeme manipulaci s náhubkem. I když před 14 dny bezdůvodně pokousal brigádníci, snaží se jedna z ošetřovatelek se mu věnovat, pouštět do areálu, vodit do výběhu, vodit na krátké vycházky do lesa.

Doufáme, že se najde pro něho zodpovědný a zkušený člověk, který více informací může získat na útulku při osobním setkání.

 

Při příjmu : Max se dostal do útulku poté, co několikrát napadl a  pokousal svého majitele. Žil původně na vesnici u rodinného domu na zahradě.  Je vhodný jen ke zkušenému člověku, který mu porozumí, bude se mu věnovat a naučí ho poslušnosti. Do rodiny k dětem se nehodí. Nesnese ostatní zvířata.

 

březen 2018 – Podívejte se na video našeho šťastného Maxe, který na útulku udělal veliký pokrok v chování, jelikož se mu denně věnuje dobrovolník. Je to tříletý slovenský čuvač a hledáme mu nového pána, který se mu bude nadále věnovat a pokračovat v jeho socializaci. Doufáme, že se někdo rozumný najde…

 

Max dostává na útulku preventivně kloubní výživu.

 

Základní údaje
Velikost:
velci
Plemeno:
slovenský čuvač
Stáří:
* 03/2015
Pohlaví:
pes
V útulku od:
5.10.2017
Čip:
paní Paníčková 300,- paní Mrázková 300,-


 

leden 2019 – Maxík byl minulý týden na operaci přetrženého vazu v kolenním kloubu (metodou TTA). Je to náročná dvouhodinová operace, ale naši páni doktoři si pochvalovali, že to šlo dobře a dobře se to také povedlo.:-) Max nám nyní zkomplikoval situaci trochu tím, že si sundal jak límec, tak náhubek, a jak už jsme psali, manipulace s ním není žádná sranda. Snad to dobře dopadne a rekonvalescence bude mít hladký průběh....

srpen 2019 – u Maxe jsme zoperovali i druhý kolenní vaz, jelikož druhou nohu zatěžoval a došlo k jeho poškození. Rekonvalescence probíhá dobře.

2019-2020 S Maxem pracuje jedna ošetřovatelka, zvykl si na ni a má ji rád. Byla by ochotna novému majiteli poradit a sdělit svoje zkušenosti. Po tu dobu, co je na útulku, už není tak nedůvěřivý,ale rozhodně by byl vhodný k jednomu člověku (nebo páru). Mohl by si ho vzít nějaký chovatel tohoto plemene, ať chudák netrčí na útulku.

2021 – S Maxem opět pracuje nová ošetřovatelka, ale je na něm vidět, že se naváže na jednoho člověka a toho má rád, ale ostatní nebere.

 

11/2021 – Maxovi se pravidelně čistí uši, aby nedocházelo k zánětům. Po nějaké době však zase začal být na jedno ucho citlivý, byl trochu posmutnělý, tolik nežral jako obvykle. Objednali jsme ho tedy na vyšetření do Slušovic. Byl mu proveden kompletní rozbor krve, vyčištěny obě uši, vyšetřeny zuby, provedena kastrace. Vše měl v pořádku, hodnoty krve v normálu. 

 

 

 

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444