Jimmy

23.2.2023 Jimmy se vrátil do útulku, bohužel po 14dnech došlo k nepěknému výpadu vůči pěstounům. Jimmy měl s majitely bydlet doma, ve společném prostoru, ale to se ukázalo, že opravdu není možné. Naštěstí měl Jimmy náhubek, jak jsme se s pěstouny domluvili, díky tomu se nikomu nic nestalo!  Pokud by měl Jimmy odejít z útulku, tak jen do takového režimu, že bude ubytován v kotci, potřebuje mít svůj prosotr a klid, pravidlené procházky, výlety jsou samozřejmostí, stejně jako nošení náhubku při jakékoliv aktivitě mimo kotec. V takovém režimu Jimmy může fungovat, aniž by někoho ohrozil a bude spokojený. 

11.2.2023 JIMMY ODEŠEL DO NOVÉHO DOMOVA! Věříme, že tentokrát mu naděje na lepší život vyjde, jeho současní majitelé za ním dlouhodobě chodili na návštěvy do útulky, brávali ho na procházky a vzali si k srdci rady, které jsme jim na cestu dali, jsme spolu v kontaktu a víme, že se opravdu snaží poctivě s Jimmym pracovat. I když Jimmy není úplně ztělesněný anděl, berou ho takového jaký je a snaží se s tím pracovat. Držíme pěsti. 

Bohužel i podruhé se nám Jimmy vrátil z pěstounské péče. Jimmy je skvělý venku na vycházkách, na zahradě, ale v momentě, kdy se dostane do uzavřených prostor (byt, dům) reaguje zkratovitě. Reaguje ze strachu z něčeho neznámého nebo na základě špatné zkušenosti. Pak bohužel může i kousnout. První týdny jeho adopce jsou opravdu náročné, ale věříme, že si ho přeci jen někdo vezme a zvládne to s ním.

 

 

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
Kříženec velkého plemene
Stáří:
12/2018
Pohlaví:
pes
V útulku od:
10.6.2020
Čip:
ano


Jimmy je dvouletý kříženec většího plemene (26 kg). Je to temperamentní pes, potřebuje dlouhé vycházky a společnost člověka. Byl zvyklý v bytě a je čistotný. Původní rodina jeho výchovu a vůbec temperament nezvládla. Jimmy chodí na pravidelné vycházky s dobrovolníky a na útulku je velmi oblíbený.

Jimmy dostal v únoru 2021 šanci nového domova. Bohužel se nám po dvou dnech vrátil. Reaguje v některých situacích nepředvídaně. Zřejmě potřebuje delší seznamování s novým pánem na útulku, protože doma z nového prostředí a z nových lidí byl natolik rozhozený, že bezdůvodně vrčel a chňapal.

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444