Endy I

Endy je desetiletý německý ovčák, kterému umřel majitel. Žil na zahradě, kde byl spokojený. Není moc zvyklý na častou manipulaci (např. česání), ale vodítko a náhubek zná, což je pro procházky nejdůležitější. Je to už opravdu starý pán, který už zvládne jen krátké vycházky a uvítá klidný domov na dožití. Bude rád za pohlazení a nějakou tu dobrotu .-)

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
německý ovčák
Stáří:
narozen 2012
Pohlaví:
pes
V útulku od:
4.8.2022
Čip:
ano


Endy při chůzi “tahá” zadní končetiny, což značí neurologický problém cauda equina. Při vyšší zátěži je znatelná špatná motorika zadních končetin. Tento problém je u německých ovčáků ve vyšším věku velmi častý. Bude dostávat kloubní výživu a nesteroidní léky proti bolesti a zánětu.

13.4.2023 – Endy byl na amputaci ocasu

Bohužel jsme u Endyho za poslední týdny řešili problém rozbitého konce ocasu. Ze zkušenosti víme, že je nutné ocas zkrátit až u kořene, aby se problém neopakoval. Nyní je na karanténě a dává se do kupy. Zase bychom se za něho chtěli přimluvit, jelikož má 10 let a má již problém s motorikou zadních končetin (neurologický problém, bere již pravidelně léky). Bylo by fajn, kdyby se našel člověk nebo lépe řečeno dobrá duše, která by si ho vzala na dožití domů. Byl by vhodný spíše k jednomu člověku.

Tento zákrok a léčba je hrazena z Vašich darů. Děkujeme 🙏

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444