Eliáš

Edit 4/2024

ELIÁŠ.....na útulku čeká 3 roky

Je mu jedenáct let, je to kříženec německého ovčáka,....útulek bere jako svůj domov a čeká na své oblíbené dobrovolníky, aby s nimi vyrazil na obvyklou procházku. Nechceme ale, aby dožil v útulku. Přeci jen dennodenní kontakt a radost se svým pánem bychom mu ještě moooc přáli. Stačila by mu zahrádka, kde se projde a zaštěká. Pak se nechá pohladit od "svého" pána a vyvalí se na "své" zahradě.

Procházky ještě zvládá, ale jeho chůze je po námaze již pomalá a poklidná. Myslíme si, že na stáří by zvládl i psího parťáka......Prosím, kdo má možnost poskytnout Eliášovi domov na několik měsíců, možná i let, zapřemýšlejte nad Eliášem.

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………..

Eliáš je křížence německého ovčáka,narozený 2013. Hledáme mu pána, který by v ideálním případě žil v domě se zahradou, kde by se Eliáš mohl proběhnout a určitě by zahradu uměl ještě ohlídat. Má rád přítomnost člověka, ale jelikož u něho byla zanedbána výchova, je potřeba, aby mu jeho nový páneček dokázal stanovit hranice. Pak z něho je kamarádský a věrný pes. Na vycházce má ještě sílu a temperament.

Prosinec 2021 dost nám zhubnul, byl na kompletním vyšetření včetně rozboru krve. Na základě výsledků krve byla nasazena jaterní dieta. Jinak po měsíční jaterní dietě zase začíná přibírat na váze a vracet se do kondice. Abnormální hodnoty jater byly hraniční, takže je pravděpodobné, že se v budoucnu bude moci vrátit k normální stravě.

únor 2022 jaterní dieta mohla bý vysazena a Eliáš dostává kvalitní hypoalergenní granule a kloubní výživu, daří se mu dobře

 

Při příchodu 5/2021: Eliáš je u nás na útulku podruhé. Poprvé byl u nás jako štěně, narodil se v roce 2013 fence Evelíně. S majiteli žil v bytě a dle vyprávění se mu více věnoval páneček. V poslední době se však o něho více starala paní s dcerou a ty opakovaně pokousal. Takže se Eliáš ocitl u nás na útulku a my mu hledáme nový domov. Chce to člověka, který má s výchovou psa určité zkušenosti a vzhledem k velikosti si myslíme, že by byl pro něho vhodný spíše rodinný dům, kde by v teplých dnech trávil čas na zahradě. Je zvyklý na pravidelné vycházky a košík. Na první pohled a setkání je k lidem přátelský.

 

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
Kříženec NO a labradora
Stáří:
narozen 2013
Pohlaví:
pes
V útulku od:
11.5.2021
Čip:
ano


12/2021 – Eliáš jel na vyšetření, jelikož nám za poslední měsíc rapidně zhubl. Rentgen ani ultrazvuk neukázal žádný závažný problém. Na základě vyšetření krve mu pan doktor raději nasadil jaterní dietu. Uvidíme, jak se Eliášův stav bude měnit. Raději jsme ho dali na karanténu, kde je také ve větším klidu.

12/2021 – Eliáš, aby nabral svalovinu, bude dostávat ke granulím i syrové maso. Bude dostávat tak 2x denně.

2/2022 – Dá se říct, že Eliáš nabírá pěkně na váze. Postupně přejdeme z jaterních granulí na granule hypoalergenní superprémiové.

4/2022 – Eliášovi jsme vyčistili zuby, některé zuby musely jít ven. Měl také kazy na třech zubech, což u psů tak běžné není. Po zákroku bral antibiotika a léky proti bolesti. 

5/2022 – Eliáš byl na kastraci. Při vyšetření jsme zaznamenali u něho zvětšení varlat, což by mohlo znamenat problém rakoviny prostaty. Tudíž jsme ho raději objednali na zákrok.

 

Na útulku vzhledem k věku a velikosti dostává kloubní výživu.

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444