Čiki

Edit 5/2024

Čikinka musíme pochválit, jak suprově (na jeho poměry) zvládl jarní stříhání, už bylo potřeba ho po zimě vysvobodit z dlouhých chlupů. V poločase stříhání jsme dali pauzu a vypadalo to, že ze ZOO utekl lvíček 🙂 Čiki patří také k těm psům, kteří trpí nedůvěrou k lidem, proto je pro něj stříhání vždy psychicky náročné. Také bychom se za něj chtěli přimluvit, je v útulku již několik let, potřebuje velmi klidného člověka po svém boku, který bude chápat jeho povahu. Když bude vědět, jak s Čikim vycházet, problém nenastane, rádi Vám pomůžeme najít k Čikimu cestu....Čikinek je 13letý psík, který zvládá bez potíží procházky, ale stejně tak mu nebude vadit trávit většinu času poklidným způsobem, například se slunit na zahrádce a pozorovat okolí. 

 

Edit 23.6.2021 – Tak Čiki se nám bohužel po měsíci vrátil zpátky na útulek. Vypadalo to velmi nadějně, krásně si zvykl, ale zřejmě je velmi důležité u Čikiho dodržovat jednoduchá pravidla, aby nenastal problém (např. brát ho mezi lidi vždy s náhubkem, určovat mu doma, kde bude mít místo a nepolevit,….) Je dobré také vědět, že už nezvládá dlouhé výlety, stačí mu zahrádka nebo krátká procházka…..Dostane Čiki u někoho druhou šanci?

 

 

 

Edit 15.5.2021

Čiki už je týden v novém domově a my mu držíme moc palce. Vzal si ho pár do bytu, který za Čikim chodili do útulku několik týdnů, brali ho na krátkou dobu do budoucího domova a radili se s námi ohledně každého problému. Brali to opravdu zodpovědně a důsledně. I teď jsme s nimi ve spojení a doufáme, že vše společně s Čikim zvládnou…..

 

Základní údaje
Velikost:
stredni
Plemeno:
kříženec teriéra
Stáří:
narozen 2010
Pohlaví:
pes
V útulku od:
12.9.2017


leden 2021 – Čiki byl na zákroku – kastraci, jelikož měl nález na prostatě. To se také začalo projevovat jako krev v moči. Teď už je mu o moc lépe.  Je na něm znát, že se mu ulevilo. Je tedy kastrovaný. 

 

Edit 13.5.2020

Čiki v nynější době chodí pravidelně na vycházky a věnujeme se mu jedna z ošetřovatelek. Nechá si nasadit náhubek, můžeme s ním manipulovat, vodit ho do budovy a je vidět, že si krásně zvyká na intenzivní přítomnost člověka. Zatím však vše s náhubkem, ale je fakt že ani jednou nezavrčel. Na vycházkách ostatní psy ignoruje, nemá s nimi problém. Nechá si dokonce ostříhat srst okolo očí a uší. 

Kdo by o Čikiho měl zájem, může se přijet podívat na útulek a s Čikim se seznámit. Chce to ale opravdu dodržovat v prvních týdnech určité podmínky, aby nedošlo k nějaké nemilé situaci a psík nebyl vrácen do útulku.

 

Pří příchodu 9/2017:

Čikimu bude nějaký čas trvat než si na nás zvykne. Po dobu jednoho roku žil na zahradě, kde dostával jen krmivo. Majitelka už nezvládala jeho péči a tak k nám byl dovezen - hodně zplstnatělý a zarostlý, nezná vodítko a nedůvěřuje člověku. Museli jsme ho přispat, abychom mu ulevili od těžké srsti a teď začíná to nejtěžší....naučit ho zase žít s člověkem.

březen 2018 – Čikimu se začala věnovat p. Ďurišová (dobrovolnice) a je to na něm znát. Už zná vodítko, nebojí se lidí a těší se na vycházku. Děkujeme

 

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444