Bárt

 

1/2024 Bárt byl měsíc v pěstounské péči, vzali si ho manželé, fandové plemene čau-čau, rozhodnutí, že Bártovu komplikovanější povahu zlvádnou stůj co stůj. Bohužel však ani bezmezná láska a laskavý přístup Bártovi nesedly a opakovaně se proti svým pěstounům obrátil zubama… Když už bylo jasné, že vzájemné soužití nedělá dobrotu, domluvili jsme se na vrácení Bárta k nám. Bárt skutečně není pes vhodný do bytu, miluje procházky, postupně si dokáže zvyknout na častější manipulaci, ale následně potřebuje mít svůj klid a prostor, kde nebude rušen. Ideálně tedy, kdyby se pro něj našel jednotlivec, nebo maximálně pár, který bydlí v domě se zahradou a má zabezpečený prostor pro psa, kde může nerušeně odpočívat. Bárt nebyl evidentně zvyklý na blízký kontakt s člověkem, ostatně nasadit mu náhubek, obojek je stále velmi napínavé a on se tomu brání. Manipulace je mu nepříjemná a umí to dát jasně najevo. Pro pohlazení si bude chodit on za Vámi, když uzná za vhodné, ale o nevyžádané doteky nebo mazlení nestojí (zatím, ale tady je ještě hodně práce, než se to změní nebo možná taky ne….). 

9/2023 Bárteček potřebuje velmi trpělivé majitele, který mu postupně bude představovat svět se vším, co k tomu patří, součástí toho je i manipulace, Bárt dělá malé pokroky a my jsmeza to moc rádi, je to krásný hafan, který jistě někomu padne do oka. Není to pes pro každého, preferujeme spíše jednotlivce nebo pár, s dětmi by to nedělalo dobrotu. Je vhodný do domku se zahrádkou. 

Bárt je starší kříženec plemene čau-čau zvyklý žít celoročně venku. Zatím se s ním postupně seznamujeme. Přišel k nám s neudržovanou srstí, tak je potřeba ho naučit na košíček a pravidelné česání. Zatím se nám jeví jako klidný pes. Bárt se u nás ocitl druhý týden v červenci.
 

Základní údaje
Velikost:
střední
Plemeno:
čau čau
Stáří:
narozen 2015
Pohlaví:
pes - kastrovaný
V útulku od:
11.7.2023
Čip:
ano


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444