Azor

únor 2024: Azor je v plné kondici a připraven odejít do nového domova, je to pes, který svého člověka bude moc milovat, ale má také zažité nějaké zlozvyky, kdy se snaží si majetnicky v určitých situacích chránit “své” věci, ale když už to člověk ví, může takovým situacím předejít. Není proto vhodný k malým dětem. Spokojený bude spíše v domě se zahradou. 

24.11.2023 Aktualizace: 

Azor je u nás od konce prázdnin, středně velký kříženec, věk odhadujeme kolem 4let a povaha taková trošku nevyrovnaná, ale čím více se známe, tím je na spolu lépe 🙂

Koncem října jsme u Azora zaregistrovali potíže s motorikou levé přední nohy, celkovou ztuhlost, a postupné zhoršování stavu, padání na stranu... I přes nasazené léky a okamžitou pomoc paní doktorky - fyzioterapeutky, bylo po pár dnech jasné, že problém je vážný a musíme se vydat pro přesnou diagnostiku na magnetickou rezonanci na Jaggy, kliniku v Brně. Potvrdili nám bohužel výhřez meziobratlové ploténky v krční páteři. Jedinou pomocí byla operace.... Azor byl o pár dní později úspěšně odoperován v Brně a po pár dnech hospitalizace se vrátil k nám do útulku.... Neskutečná proměna když se vrátil, jak v jeho pohybu - nebylo znát, že by měl kdy jakýkoliv problém a jeho nálada byla skvělá - před operací bylo vidět, že je celý bolavý. Cítíme obrovský vděk za to, že jsme do toho mohli jít! Operace stále více než 40.000,- Kč a je zásluhou vás všech, co nás podporujete zakoupením dárkových předmětů, že jsme se nemuseli dlouho rozmýšlet, zda to Azorovi budeme schopni uhradit. Můžeme mít všichni obrovskou radost, tady se podařila dobrá věc a my vám moc děkujeme! Velký dík patří paní doktorce Sedláčkové, která se v rámci fyzioterapeutické péče u nás velmi angažuje a v současné době nás učí, jak s Azorem rehabilitovat, abychom upevnili výsledek podařené operace. Poděkování putuje také na kliniku Jaggy za skvělou péči. Děkujeme moc... má to smysl!

24.9.2023 aktualizace: Azorek už se s námi krásně sžil, raduje se z každého kontaktu, rád chodí na procházky a vůbec je šťastný, když může být s lidmi. Celý problém bude pouze v tom, že pomaleji přijímá nové lidi, takže to bude o chvíli trpělivosti a klidném přístupu, jakmile zjistí, že jste opravdu kamarád, bude skvělý parťák. Nicméně k dětem to pes není… 

Azorek nám v útulku zůstal, možná je důvodem toho, že ho majitel nehledá, jeho trošku nevyrovnaná povaha, chvíli to vypadá, že má z člověka radost a srdečně vítá, ale ve chvíli kdy znejistí, tak dokáže škaredě vystartovat. Musíme na něj tedy velmi trpělivě a pozvolna jej učit, že na něj člověk sahat bude a že to bude fajn. Určitě nebude vhodný do rodiny s dětmi, spíše k jednomu, dvěma lidem do domku se zahrádkou. 

Krásný kříženec menšího vzrůstu, který byl odchycen 29.8.2023 mezi Otrokovicemi a Malenovicemi, má textilní obojek, čip nemá. Věk odhadujeme kolem 3-4let. 

Základní údaje
Velikost:
střední
Plemeno:
kříženec
Stáří:
*2020
Pohlaví:
samec
V útulku od:
29.8.2023


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444