Kid

EDIT 3.2.2024

Rozloučili jsme se s Kidem.... navždy.

Dalmatin Kid, o kterého jsme se u nás starali od r.2012, byl výjimečný v mnoha ohledech.... Kida jsme přijali v létě 2012, byl přivezen pod sedací... tehdejší majitele se jej vzdali z důvodu agresivity, Kid byl skutečně složitá povaha a na nějaké kamarádšofty s kdekým nebyl zvědavý, chtělo to hodně času a vnitřního klidu, než si člověka k sobě pustil. Byl vždy velmi líbivý, lidé se u jeho kotce často zastavovali... Jenže nestál o pohlazení, od cizího, dokázal cvaknout i přes mříže... (přímo na jeho kotci byla cedulka Prosím nehladit, ale... )

Jeho spřízněnou duší a parťačkou životem na Vršavě byla paní Eva, která se mu věnovala, jak jen mohla, brávala ho na vycházky a všemožně se snažila mu život udělat pestrým. Také jednu naši kolegyňku měl moc rád, té dokázal věřit, o další lidi moc nestál... Měli jsme od prvních majitelů informaci, že se narodil v r.2008! Kid byl ve velmi dobré kondici až do roku 2022, od té doby jsme už na něm seniorský věk pozorovali, tehdy vyšetření potvrdilo srůsty na páteři. Velmi mu pomáhaly léky, které pravidelně dostával a v celkem dobré kondici fungoval dál. Loni v létě však došlo k dalšímu výraznějšímu zhoršení stavu, už zvládal jen kratší procházky, ale pořád si je užíval, někdy bylo hůř, jindy zase líp.... Ale koncem minulého týdne už bylo na Kidovi vidět, že jeho životní energie dochází k jistému konci, proto jej v pátek 2.2.2024 pan doktor zbavil všech trápení na vždy....

Kid byl stálice útulku, byl tady doma a my děkujeme všem, kteří se podíleli na tom, aby jeho život měl i tak kvalitu, smysl, jiskru a náplň.

 

6/2022 – Kid jak zestárl, je na něm poznat, že má chuť více navazovat kontakt s ošetřovatelkami a už mu není za potřebí reagovat nevrle a podrážděně. Jedna z ošetřovatelek k němu našla cestu, vodí ho pravidelně ven, rád se nechá pohladit. Chodí na vycházku i s brigádnicemi. Jsme rádi, že si takto dokázal rozšířit spektrum lidí, kterým může věřit.

 

Kid k nám přišel z Otrokovic. Zpočátku to byl velmi problematický pes, vrčel na nás a jeho chování bylo nepředvídatelné. Rozhodli jsme se tedy u něho pro kastraci. Jeho chování je lepší, ale přeci jen si k tělu pustí jen jednu paní, která k nám už chodí několik roků venčit. Měla s ním obrovskou trpělivost a vše ho učila pomalu a postupně. Chodí s ním ven a dnes mu nasadí i náhubek, ale kdo by to chtěl s Kidem opravdu zkusit, musel by jít v jejích stopách...

Je kastrovaný

Kid má už dlouhodobé problémy se srstí, které samozřejme mohou bý ovlivněny jak stravou, tak stresovým prostředím útulku (tlapky si často olizuje). Dáváme mu alespoň dietní granule na problémy s kůží, tak abychom jeho problémy nejvíce zredukovali. Granule jsou hrazeny z virtuální adopce. Děkujeme!!! 

Základní údaje
Velikost:
velci
Plemeno:
Kříženec dalmatina
Stáří:
narozen v roce 2008
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
1 900,- Kč/měsíc (Librela)
Adoptivní rodiče:
700,- rodina Š+M+M+B+S, Mirošov, 400,- Pšejovi, Zlín, 500,- pí.Mahdalová,Uh. Brod, 300,- Tereza Machačová, Zlín
V útulku od:
28.8.2012


3/2022 – Kid dnes absolvoval “zdravotní generálku “ v ordinaci ve Slušovicích. Je to náš senior (14let) a poslední dobou má potíže s pohybem a také vzhledem k věku jsme mu nechali udělat kompletní rozbor krve, RTG, SONO a zároveň mu byla provedena dentální hygiena. Kid by byl jinak zdravý pes a na svůj věk,až s podivem, v kondici. Trápí ho ale srůsty na páteři, proto mu byl aplikován lék Librela a my věříme, že se po něm Kidovi uleví, stejně jako Čakimu, u kterého vidíme výrazný efekt! Asi si dovedete představit, že taková návštěva u veterináře není za hubičku (i přes maximálně vstřícný přístup Veteriny Slušovice ❤️), proto Vám děkujeme za podporu!! Opravdu moc!

6/2022- Na chování Kida pozorujeme, že podávání léku Librela má na něho pozitivní vliv – nevstává už tak těžce, je více pohyblivý, má takovou větší chuť do života….Lék je aplikován 1x měsíčně. Děkujeme moc za Vaši finanční podporu !!!

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444