Alík

EDIT 7.2.2024

Hurrrá, Alíček - pes, který byl v útulku 2,5roku, má velmi podlomené zdraví (jaterní selhání) a jeho složitý a ne moc dobrý zdravotní stav byl pro mnoho lidí stopkou v případné adopci (a my to naprosto chápeme...), odešel v neděli do domova pro staré psy Smečky z Knihánkova !!! Dostal šanci na nový začátek! Zde se nebojí stáří a nemoci, berou to jako výzvu a my jim za to moc děkujeme!! Alíček si už teď užívá spaní v posteli a blízkost lidí, prý je vzorný a obava, jak bude reagovat na ostatní psy se ukázala jako lichá. Super!!! Moc děkujeme za šanci pro Alíka a držíme pěsti, ať se Alíčkovi, a nejen jemu, daří dobře a může si tu pohodu u Vás užívat co nejdéle!!

Alík je střední kříženec klidné povahy, kterému bohužel umřela majitelka. Byl zvyklý s ní žít v rodinném domě, nebyl zvyklý na děti, paní neměla ani kočky. Hledáme pro něho nový domov, kde by dožil s nějakou babičkou nebo dědečkem, který potřebuje nenáročného psíka – společníka. Máme Alíčka na provozní budově a víme, že je klidný a čistotný. Je to velký mazel, který si rád přijde pro pomazlení.

 

Základní údaje
Velikost:
střední
Plemeno:
Kříženec střední velikosti
Stáří:
narozen 2012
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
1300 Kč/měsíc
Adoptivní rodiče:
500,- paní Cabálková, 500,-paní Nosálová, 300,- paní Linhartová
V útulku od:
10.9.2021


1.12.2021 – Alík nám za svůj pobyt na útulku shodil tři kila, tak jsme ho raději vzali dnes na vyšetření do Slušovic. Na ultrazvuku byly zvětšená játra a disfunkce jater se potvrdila i v krevním rozboru. Takže Alíček bude dostávat jaterní granule a bude nyní přeléčen antibiotiky. Snad se jeho zdravotní stav brzy zlepší….

1/2022 – Po měsíci jaterní diety a podpůrných léků na játra se hmotnost  Alíčka nezvyšovala. Jeho kůže začala být více svraštělá a začal být apatický. Pro jeho psychickou pohodu jsme ho vzali k nám tady na provozní budovu a to mu určitě pomohlo :-) Rozhodli jsme se raději udělat vyšetření na Cushingův syndrom. Dle výsledků to vypadá, že tímto onemocnění trpí. Pan doktor mu nasadil Vetoryl a uvidíme, jak se jeho zdravotní stav bude vyvíjet….Děkujeme moc, že díky Vašim darům mu můžeme uhradit jeho léčbu.

2/2022 – po měsíci jsme Alíkovi udělali kontrolní odběr na Cushing a na základě vyšetření se mu dávka hormonu mohla snížit

3/2022 – opět se Alíkovi udělal kontrolní odběr krve na játra a Cushing – mírně se mu snížila dávka Vetorylu

8/2022 Alíkovi jsme udělali opět rozbor krve a bohužel nemáme dobré zprávy, jaterní hodnoty nejsou vůbec dobré…. ALík se zatím projevuje čile a cítí se dobře. 

3/2023 – Alíčka jsme vzali na kontrolní odběr krve, jaterní hodnoty jsou vysoké, dostává jaterní dietu, léky na podporu funkce jater, ale bohužel se nám nedaří zvýšit jeho váhu. Na jeho elánu do života a chuti jít na procházku se však nic nemění.:-)

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444