Brit

Brit … je to na delší povídání, tak se pohodlně usaďte a čtěte příběh psa, kterého zřejmě poznamenal nepěkný začátek do života...:

Brit poprvé přišel do našeho útulku v létě 2019 a již za čtyři měsíce našel nový domov, kde strávil dva roky. Bohužel jeho komplikovaná povaha a složité reakce na některé podněty, ho přivedly zase zpátky k nám, i když se jeho pěstouni snažili dva roky s celou situací “bojovat” a s Britem pracovali. Jelikož mají doma ale malé dítě, usoudili, že situace již není dál unosná a Brita museli s těžkým srdcem vrátit k nám. Tady prosím nesuďte návrat pejska do útulku, naopak je potřeba uznat jejich práci se psem a dvouletou snahu! Co je tedy s Britem v nepořádku?:

Brit má zkratovité chování v situacích spojených s jídlem. Když cítí jakékoliv jídlo (byť jen vaříte oběd), nebo cítí nějaké občerstvení na stole, začne po něm tak silně toužit, až se to přepne do agrese, pokud nechňapne po člověku, začne se točit dokola, honit si ocas a ten si již několikrát rozkousal v takové chvíli do krve. Pokud máte v ruce pamlsek a nedáte mu jej ihned, začne se chovat zase tak. Když zůstal nedopatřením zavřený v místnosti s pytlem granulí, dostal se do úplného transu, doslova byl až nepříčetný a bylo těžké se k němu dostat a uklidnit jej. Další potíž je, pokud se poleká nějakého nečekaného pohybu nohy, v té chvíli opět zkratovitě zareaguje a po noze chňapne. Pěstouni s ním pracovali a dosáhli určitých výsledků, už jej znali a věděli, jak na něj, ale vzhledem k přítomnosti malého dítěte v domácnosti nebylo možné tuto situaci dál udržet. Pokud však eliminujete blízkost jídla/žrádla, s Britem se domluvíte, je poslušný a vděčný. Není to mazel pes, pohlazení ano, ale není stavěný na nějaké muchlinkování.

Myslíme si, že je důležité, aby měl Brit svůj prostor, není vhodný do společné domácnosti, už vůbec ne do rušné. Brit jistě bude výzvou pro zkušeného chovatele, ale doufáme, že se někdo ujme nešťastné psí dušičky. Zřejmě je poznamenán nešťastným životním startem, jehož následky si nese dodones, už když jsme jej přijímalli poprvé byl vystrašený a nedůvěřivý, dost pravděpodobně se na něm podepsal nějaký “dobrák” …. 

Základní údaje
Velikost:
malý
Plemeno:
kříženec
Stáří:
2016
Pohlaví:
samec
V útulku od:
29.1.2022


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444