Aris

leden 2024 – o Arisovi můžeme říct, že je to moc fajn pes, kontakt s člověkem vyhledává, moc stojí o pozornost a pohlazení, potřebuje pořádné procházky a pelíšek v teple!

Desetiletý rotvajler, který si doposud spokojeně žil se staršími manželi v rodinném domě, kde velmi důsledně hlídal zahradu. Bohužel páneček zemřel a Aris, který má 45kg se domů nikomu z rodiny “nevešel”. Víme, že umí hlídat své území, ale jinak se jeví jako přátelský a komunikativní pes, je u nás krátce, takže se poznáváme, ale zatím to vypadá, že jsme si navzájem sympatičtí a fungujeme společně bez větších problémů, ale nutno podotknout, že také bez větších požadavků zatím…. Byli bychom rádi, kdyby se pro Arise našel někdo, kdo má zkušenosti s plemenem. Byť má 10let, působí velmi svěže, je plný síly a temperamentu, jen potřebuje trochu nabrat svalů…. 

Základní údaje
Velikost:
velká
Plemeno:
RTW
Stáří:
*9/2013
Pohlaví:
samec
V útulku od:
21.11.2023


duben 2024 – 

U Arise bohužel poslední týdny řešíme dva zásadní zdravotní problémy. V prvé řadě opakující se průjmy (nezabírají antibiotika, ani léky na podporu slinivky nejsou natolik efektivní), tudíž byl na ultrazvuku břicha a doplňujícím vyšetření funkce slinivky (Laboclin). Vyšetření slinivky neprokázalo nějaký zásadní problém, tudíž vyzkoušíme Pancreolan vysadit.

Po týdnu jsme mu udělali ještě doplňující vyšetření – test na giardie a ten vyšel pozitivní. Bude nyní užívat 6 týdnů antibiotika (Entizol) a my pevně doufáme, že se průjmy zredukují a začne nabírat na váze.

 Druhým problémem, který se u něho projevil teprve dvakrát za poslední týdny je náhlá slabost a chvilkové upadnutí do bezvědomí. Proto jsme mu nechali vyšetřit včera i srdíčko, kde pan doktor žádný zásadní problém neshledal. Udělal i doplňující vyšetření krve na ionty, ty také dopadly dobře. V tomto směru tedy ještě nemáme jasno....

Arise však musíme za návštěvu veteriny moc pochválit. Na to, jakou dobu jsme Arise vyšetřovali, přetáčeli, dlachmali,....byl moc trpělivý a šikovný. Až když jsme po něm chtěli, aby ležel pěkně na zádech, už nám dal najevo, že to už je fakt moc 🙂

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444