Statistiky

Rok 2020 v útulku   V tomto článku bychom Vám chtěli přiblížit, o kolik psů a koček jsme se v minulém roce postarali. Bylo přijato 270 psů, což oproti minulým rokům znamená zhruba 25% pokles. Domníváme se, že za to může právě tato doba, kdy lidé byli více doma, více si své psy hlídali a mají více času se svým psům věnovat. Za pokles přijatých psů může stát také povinné čipování. Z útulku odešlo 282 psů, 99 do nových domovů, 183 zpět majitelům.  

Na útulku se v nynější době denně zhruba staráme o 55-57 psů, což je sice nižší počet oproti minulému roku, ale zase se jedná převážně o psy středního a velkého plemene. Během roku jsme přijali pouze 4 opuštěná štěňata. Obecně je poptávka po štěňatech velká, tudíž se k nám do útulku už vůbec nedostanou. Jako útulek se nadále snažíme i podporovat kastraci fenek, hlavně staršího věku.

U koček byl příjem standardní, tam se nám počet přijatých opuštěných kočiček nesnížil. Postarali jsme se o 249 nových koček a provedli jsme 54 kastrací. Bohužel jsme poslední tři měsíce v roce bojovali s nepříjemnou virózou – panleukopénií, tudíž jsme začali očkovat již všechny přijaté kočky a zvolili jsme i vakcínu lepší kvality a vyšší ceny.

Z volně žijících zvířat jsme přijali 69 ptáků, hlavně se jednalo o zraněné poštolky, rorýsy, holuby a kosy. Tyto zvířata jsou vždy převezena do ZS Buchlovice. Z drobných savců jsme se postarali o ježky, netopýry, veverky, apod. Vždy je ale vhodné dopředu zavolat na záchranou stanici než člověk zvíře doveze do útulku. Takovou roční raritou byl nález chameleona a nález třech afrických šněků.

 

Během r. 2020 jsme do útulku přijali :

285 psů      ( z toho 270 opuštěných + 15 hotelových)

249 koček

Z útulku odešlo:

298 psů       ( z toho 99 do pěstoun. péče + 183 majitelům + 16 hotelových)

223 koček

Bylo vykastrováno 54 koček, 8 fenek a 2 psi

Načipováno bylo 38 psů.

 

 


Přiložená videa


Přiložené fotografie

26. dub, 2015 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444