Načítám, čekejte prosím ...

Důležité informace k virtuální adopci

Nemůžete mít doma psíka, ale uvažovali jste nad tím, jak aspoň některému hafákovi z útulku pomoci? Budete mít tak alespoň částečný podíl na jeho spokojenosti a zdraví.... věnujte chvíli této stránce.

 

Nejdříve bychom chtěli moc poděkovat lidem, kteří nám pomáhají v rámci virtuální adopce a mají tak velký podíl na vylepšení pobytu našich pejsků na útulku. Jsme moc rádi, že takoví lidé mezi námi jsou.

 

Původně jsme virtuální adopci zavedli kvůli pejskům, kteří trpí nějakým chronickým zdravotním problémem, ztn. denně užívají léky, žerou speciální granule, potřebují speciální antiparazitní přípravky atp..

 

Pro veliký ohlas a zájem hodných lidí jsme se rozhodli naši adopci rozšířit i na ostatní staré pejsky, kteří sice netrpí žádným chronickým zdravotním problémem, který by vyžadoval pravidelnou péči, ale přeci jen se občas nějaký problém objeví. Staří psi/thumb-large jsou náchylnější k nejrůznějším zdravotním potížím, navíc v novém prostředí útulku dostává imunitní systém "zabrat". Myslíme tím třeba kotcový kašel, kdy se musí nasadit antibiotika, průjem, kdy se musí dodržovat dieta, kožní problémy, kdy psík bere vitamínové doplňky...jsou to takové krátkodobé problémy, ale u starých pejsků se objevují častěji. Preventivně posilujeme imunitu starších pejsků vitaminovými doplňky.

 

Další skupinou virtuálně adoptovaných psů jsou ti, kteří jsou v útulku delší dobu a pro někoho jsou trnem v oku. Takto se můžeme alespoň trošku bránit tím, že nám na tyto psíky přispívají dobrovolníci a tím pádem nejsou "finanční zátěží" pro útulek. Často zůstávají v útulku delší dobu i mladí psi, kteří mají však komplikovanější povahu a není tak úplně jednoduché je zvládnout.

Myslíme si totiž, že každý psík má šanci, ale u některého nepřijde hned.


Jak virtuální adopce probíhá

 1. Pokud máte zájem zapojit se do projektu virtuální adopce napiště nám na utulekzlin@volny.cz nebo zavolejte na 577 244 444. Nejprve vybereme pejska, kterého byste rádi adoptovali - můžete si sami vybrat ve fotogalerii z těch, kteří ještě nejsou adoptováni.
 2. K tomu, abychom mohli uzavřít smlouvu o virtuální adopci pejska potřebujeme znát: jméno psa, částku, kterou byste chtěli měsíčně přispívat, dále potřebujeme znát Vaše údaje:jméno, adresu a mailovou adresu.
 3. Na základě těchto údajů připravíme smlouvu, kterou podepíšeme a můžeme Vám ji zaslat poštou, s tím, že nám následně zašlete zpět jednu Vámi podepsanou kopii, anebo můžete smlouvu přijít podepsat osobně přímo k nám, do útulku a zároveň se podívat na "Vašeho" pejska.
 4. Peníze lze zasílat převodem na účet, anebo osobně platit přímo v útulku.
 5. Za "Vaším" pejskem se samozřejmě můžete chodit mazlit, brát jej na procházky a nosit mu třeba pamlsky. Záleží jen na Vás a Vašich možnostech :-)
   

Děkujeme všem za zájem a pomoc! Velmi si toho vážíme .

27. dub, 2015 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

 • 2020-06-14 Lili - Vršava - foto Petr Ivančic- fb (1) Dražba obrazu bývalé útulkové kočičky LILI začíná ....

  🐱Jak přihazovat: formou komentáře na facebooku s uvedením částky, kterou jste ochotni za obraz dát Pokud nemáte facebook, je možné napsat na náš útulkový mail utulekzlin@volny.cz a my pod Vaším jménem částku vložíme

  15. čen, 2020
 • 2020-06- 14 BÁSEŇ PRO LILI Pozvánka na vernisáž obrazu Lili a zahájení jeho dražby

  Chtěli bychom Vás pozvat na vernisáž obrazu Lili - bývalé kočičky z našeho útulku - do kavárny Továrna v neděli 14.6.2020 v 17.00 hod.

  10. čen, 2020
 • predmety (5) Venčení a návštěvy na útulku od 1.5.2020

  Od 1.5.2020 bude náš útulek opět otevřen veřejnosti v obvyklých návštěvních hodinách, ale prosíme o dodržování následujících podmínek provozu.

  29. dub, 2020
 • logo-útulek Formální změna od 1.4.2020

  Milí přátelé, podporovatelé, dárci a příznivci útulku, chtěli bychom Vás informovat o formální změně platné k 1.4.2020. Na základě výběrového řízení vyhlášeného městem Zlín ke konci minulého roku budeme nadále provozovateli našeho zlínského...

  01. dub, 2020
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444