Cita

červenec 2024: Cituška je křehulinká babuška, která nás ale vždy s radostí vítá, chuť k jídlu neztrácí ani náhodu a obecně se na duchu jeví jako vitální babča. Ovšem v jejích letech (těžko říct kolik jí může být? 16-20let?!) jí její tělo vypovídá službu, nezvládne překonat žádnou překážku, hned padá, neudrží moč ani trus spolehlivě a tak po ní musíme co chvíli ulklízet. Ale v našich podmínkách to není problém, vše jsme ji uzpůsobili tak, aby jí to maximálně vyhovovalo, všetně krmení 3x denně speciální dietní konzervou s rýží. Po dohodě s veterinářem jsme došli k závěru, že už ji adopce nabízet nebudeme. Její stav je natolik křehký, že se bojíme, že jakákoliv změna by ji mohla rozhodit (zažili jsme to na vlastní kůži v prvních měsících u nás, že je na změny hodně citlivá), tak jsme rádi, že se jí daří v rámci možností dobře a budeme se i nadále snažit jí dělat život hezký. Děkujeme za pomoc a podporu. 

Po měsíci v útulku můžeme o Citě napsat asi toto: Je to moc milá fenka, která se u nás už hezky zabydlela, projevuje radost nejen z naší přítomnosti, ale také z každého krmení, které dostává (5x denně). Bohužel i přes veškěrá vyšetření, a nasazené léky se zatím nepodařilo Citě nabrat výraznější množství svaloviny či tuku. Je stále velmi hubená. Krevní rozbor byl na její věk v pořádku, ani rtg a sono neukázaly na problém. Tak uvidíme, zda to bude chtít více času, nebo zda nasazená léčba ještě nastoupí k potřebnému efektu…. V každém případě Citušce moc chutná, žere s chutí, venku si vždy udělá krátkou procházku a jinak hodně času prospí, no je to babička. Byť vypadá na první pohled stále “nehezky a vychrtle”, chová se jako spokojený pes a za to jsme moc rádi. 

Fenka křížence středni velikosti, vysokého věku nalezena dnes na Příluku. Vzhledem k vážnému zdravotnímu stavu je nyní hospitalizována ve veterinární ordinaci. Je čipovaná, ale není registrovaná. 

Základní údaje
Velikost:
střední
Plemeno:
kříženec
Stáří:
*2010
Pohlaví:
samice
V útulku od:
6.1.2024


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444