Načítám, čekejte prosím ...

Ben III

Benovi umřel majitel. Žil s ním na zahradě u rodinného domu. Ale jelikož to byl starší člověk, neměl asi sílu už ho vést k nějaké poslušnosti. Ben u nás je a někdy jeví známky dominance. Není zvyklý na manipulaci s vodítkem, náhubkem,....Naštěstí nám s ním pomáhá pan Horák, který má chuť s ním pracovat a cvičit ho. Musí se na něho však velmi pomalu a obezřetně. Do budoucna by byl vhodný na hlídaní, ale pod dohledem zkušeného kynologa. 

29.5.2017 – 

Ben nám za poslední měsíce dost zhubnul a tak jsme se rozhodli mu udělat vyšetření. Jelikož manipulace s ním není žádná brnkačka, jel už z útulku přispaný. Udělali jsme mu kompletní rozbor krve, sono vyšetření a jelikož měl zvětšenou prostatu, zrovna jsme u něho provedli i kastraci. Dle výsledků krve má zřejmě problémy s trávením, takže mu nasadíme instestinální granule a léky na podporu slinivky. Uvidíme, jak se jeho stav zlepší....
Každopádně už ten den po příjezdu ze Slušovic navečer skákal v kotci a opět to byl náš Ben :-) A jeho "táta" Libor byl rád, že to chlapec tak dobře zvládl :-)

Kastrace byla hrazena z dotace města Zlína, ostatní vyšetření z virtuální adopce. Děkujeme moc za Vaši podporu.

Základní údaje
Velikost:
velcí
Plemeno:
Kříženec velkého plemene
Stáří:
narozen 2010
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
700,- / měsíc
Adoptivní rodiče:
500 Kč pí. Čvančarová, Praha 9
V útulku od:
9.3.2016


Ben dostává preventivně kloubní výživu. Přeci jen při své velikosti a věku je to vhodné.

 

 

 

19.3.2017 – napsano: Libor Horák

Ahoj lidi,
jmenuji se Ben a tohle je moje VOLÁNÍ O POMOC !!!

Jako štěně jsem byl nesprávný dárek pro nesprávné lidi….prostě vnučka věnovala pejska babičce. A jak už to u starých lidí bývá, tak mi dali nažrat, nechali mne běhat po dvorku a měli mne rádi. Byl to bezva život bez pravidel……ale když mi bylo šest, tak babička odešla, a vzápětí i její přítel, se kterým žila. Bohužel se mi tím zhroutil svět, ve kterém jsem žil…..a žádný jiný svět jsem nikdy nepoznal. Takže přišli úplně cizí lidi, kteří mluvili úplně cizí řečí, a mysleli úplně vážně, abych dělal věci, které jsem nikdy nedělal…….takže jsem kousnul !!! Ve zlínském útulku jsem od 9.3 2016 a vzápětí jsem se zařadil do kategorie neadoptovatelný pes…..áááách jo.
Vždyť chyba nemůže být jen ve mně, protože do půlky života po mě lidi vůbec nic nechtěli…..vůbec nic mne nenaučili…..a vůbec nic mi z vnějšího světa neukázali…… a já se občas ptám, proč vám lidem vadí, že koušu, když jste mi to nikdy nezakázali….. proč chcete pravidla, když jste mi nikdy žádné nestanovili….sakra PROČ ???
No, a když jsme u těch otázek, tak si jistě mnozí z vás jednu položí: proč by jste měli takového psa chtít……sakra PROČ ???
To co mi sudičky krapet ubraly ve šťastném osudu a urozenosti původu……tak mi naopak přidaly na obrovském psím srdíčku…..protože psi, kteří dostanou do vínku tenhle dar by v přirozeném psím světě šéfovali smečce. A takové srdce najdete možná jedno mezi stovkou nevyvolených.
Lidi, sdílejte prosím můj příběh a pomozte mi najít nového páníčka…..jak jste už asi pochopili, tak nejsem pes pro každého……ale určitě je mezi vámi člověk, který už takové „problémové“ zvíře měl a dokázal se s ním domluvit. Určitě je někde člověk, který hledá psa jako jsem já, protože vztah vzniklý na základě překonávání překážek je vztah úplně o něčem jiném……tolik oddanosti a tolik lásky vám „bezproblémové“ zvíře nikdy nemá nejmenší šanci dát !!! Tak to prostě je, protože vztah, který navážou dva horolezci na jednom jistícím laně je vztah úplně o něčem jiném, než vztah, který by navázali v hospodě u piva…….
Lidi, sdílejte prosím……..děkuji, váš Ben 

 

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

 • 2020-06-14 Lili - Vršava - foto Petr Ivančic- fb (1) Dražba obrazu bývalé útulkové kočičky LILI začíná ....

  🐱Jak přihazovat: formou komentáře na facebooku s uvedením částky, kterou jste ochotni za obraz dát Pokud nemáte facebook, je možné napsat na náš útulkový mail utulekzlin@volny.cz a my pod Vaším jménem částku vložíme

  15. dub, 2016
 • 2020-06- 14 BÁSEŇ PRO LILI Pozvánka na vernisáž obrazu Lili a zahájení jeho dražby

  Chtěli bychom Vás pozvat na vernisáž obrazu Lili - bývalé kočičky z našeho útulku - do kavárny Továrna v neděli 14.6.2020 v 17.00 hod.

  15. dub, 2016
 • predmety (5) Venčení a návštěvy na útulku od 1.5.2020

  Od 1.5.2020 bude náš útulek opět otevřen veřejnosti v obvyklých návštěvních hodinách, ale prosíme o dodržování následujících podmínek provozu.

  15. dub, 2016
 • logo-útulek Formální změna od 1.4.2020

  Milí přátelé, podporovatelé, dárci a příznivci útulku, chtěli bychom Vás informovat o formální změně platné k 1.4.2020. Na základě výběrového řízení vyhlášeného městem Zlín ke konci minulého roku budeme nadále provozovateli našeho zlínského...

  15. dub, 2016
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444