Marco

Marco je velký silný pes, zřejmě kříženec německého ovčáka a beaucerona. Jeho věk odahdujeme tak na 7-8 let. Je na útulku teprve chvíli, tak se s ním postupně seznamujeme. Už se nechá vyvést z kotce a vzít do výběhu, ale pokud se mu něco nezdá nebo nelíbí, zavrčí. Budeme s ním pomalu pracovat a uvidíme, jak si bude na ošetřovatelky a manipulaci zvykat.

7/2023 S Marcem se nám zatím pracuje dobře, chodí na procházky, nechá se vyčesat, pomazlí se. Vše zatím s velkým respektem z naší strany, ať si něco nepokazíme mezi sebou, ale Marco je moc šikovný a zdá se, že pochopil “pravidla hry”, tak uvidíme, jak se nám bude dál společně pracovat na dalším.

 

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
Kříženec NO
Stáří:
narozen 2015
Pohlaví:
pes
V útulku od:
7.6.2023
Čip:
ano


9/2023 – 

Marco byl před deseti dny na zákroku ve Slušovicích. Trápil ho bolestivý zánět v uchu, který nám nedovolil důkladně ošetřit, oháněl se po nás. Pak měl na zadních nohách přerostlé paspárky, které by mu v budoucnu mohly dělat neplechu. V narkóze podstoupil i kastraci.

Na pana doktora moc hodný nebyl, ale můžeme říct, že tyto dny, kdy ho denně vyvádíme do výběhu nebo na procházku, je milouš. Dokonce nás v kotci vždycky nadšeně vítá a těší se ven. Uvidíme, jaký bude Marco později 🙂

10/2023 Marcovi jsme nasadili gastrointestinální/hypoalergenní dietu, měl potíže s trávením, zhubnul nám a zdá se nám, že se mu touto dietou i zlepšila kvalita srsti. Zároveň opakujeme léčbu zánětu uší lékem Osurnia. Proto děkujeme za podporu formou virtuální adopce. 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444