Načítám, čekejte prosím ...

ALF

Alf – edit 3/2020:

Alfík je pes plemene hovawart a v nynější době už je to vyléčený pes, který bere jen léky na štítnou žlázu a pak kvalitní granule. Toť vše. Chodí pravidelně na vycházky, miluje společnost lidí. Na svůj věk je dost aktivní a často si ho pouštíme do areálu i s malými psy nebo fenami. Myslíme si, že by si ho mohl konečně někdo vzít domů, protože na útulku je již delší dobu.

 

Alf je hovawart, který se ocitl na útulku ve svých 9 letech (jedna paní, co ho zná, nám podala přesnější informace) ve velmi zanedbaném zdravotním stavu. Má akutní zánět kůže, který může být způsobený jak alergií, tak parazity nebo poruchou žláz s vnitřní sekrecí

Nasadili jsme mu tedy odpovídající léčbu - antibiotika, Prednison (který budeme postupně snižovat) a léky proti svrabu a demodikóze. A samozřejmě kvalitní granule, v jeho případě Calibra hypoalergenní skin (pytel 12 kg stojí 1500,-).

Alfík je vděčný a přátelský. Včera byl ve výběhu a vypadá to, že jeho psychika je naštěstí v pohodě.
Dáme ho společně s Vámi opět dohromady. Děkujeme moc, že nás finančně podporujete, ať už je to virtuální adopce nebo zakoupení našich předmětů.

V nynější době nás Alfova péče stojí 2000,- měsíčně, tudíž budeme rádi, když se na jeho péči bude podílet více lidí. Děkujeme !!!

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
hovawart
Stáří:
narozen 2010
Pohlaví:
pes
Čip:
tetovaný
V útulku od:
9.6.2019


15.7.2019 – přidali jsme dvě fotografie, na kterých je vidět Alfíkův stav na počátku července. V nynější době dostává biotin na srst a kloubní výživu. Antibiotika ani Prednison již neužívá.

22.7.2019 – odběr krve na štítnou žlázu ….zjištěna hypofunkce hormonu štítné žlázy T4…..nyní bere lék Fortyron

6.8.2019 – odstranění větší bradavice u ucha (krvácela mu). V narkoze jsme ho nechali i vykastrovat

Přiložené fotografie

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444