Mikuláš

Mikuláš je střední psík, který žil na vesnici v rodinném domku. Zpočátku s ním byla velmi těžká komunikace, nebyl zvyklý na lidi a na to, že by po něm někdo něco mohl požadovat. V současné době chodí na vycházky, nechá se zapnout na vodítko, ale v případě manipulace kolem krku se ohání a kousl by. Nový majitel musí na Mikuláše jít pomalu a s trpělivostí, učit ho, že blízký kontakt s člověkem je bezpečný, i když se jedná třeba o česání nebo nasazování náhubku či obojku. Tady nás čeká ještě hodně práce. 

Základní údaje
Velikost:
střední
Plemeno:
kříženec střední velikosti
Stáří:
narozen 2012
Pohlaví:
pes
V útulku od:
4.6.2019


3/2022 – 

Mikuláš je desetiletý kříženec špice, který nám před časem začal kulhat. Vzali jsme ho na vyšetření do Slušovic a při prohmatu zjistili, že má přetržený zkřížený vaz v koleni. Když už byl v sedaci, nechali jsme mu vyčistit zuby. Tři již musely jít ven.

Dnes byl na operaci zkříženého vazu a jelikož je nižší hmotnosti, doktoři zvolili metodu extrakapsulární fixace. Bohužel jsme zjistili, že má "ruplé" i druhé koleno, takže zhruba za dva měsíce ho bude čekat ještě jeden tentýž zákrok.

I přes všechny obtíže je Mikuláš ve své ráži ?a všem nám dal najevo, že on si na sebe jen tak pro nic za nic šahat nenechá ? Hlavně teď musí být v klidu?, aby rekonvalescence dobře probíhala.

Děkujeme moc za Vaši jakoukoliv finanční podporu, z které můžeme hradit takové nečekané a nákladné zákroky.

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444