Načítám, čekejte prosím ...

Bohouš

Kříženec špringeršpaněla, který k nám byl odložen poté, co mu zemřel majitel. Byl zvyklý na život na dvorku, takže bychom jej doporučovali spíše do domu se zahradou. Bohouš už je u nás druhým rokem a na první pohled se každému líbí. Dokáže se přes mříže lísat, nechat se hladit, ale bohužel se již dvakrát stalo, že z ničeho nic se ohnal. Ošetřovatelky ho pouštějí do areálu, vodí ho na vodítku do výběhu, ale mimo areál zatím nechodí, protože si nenechá nasadit koš. V jeho případě je to bohužel nevyhnutelné, protože o něm víme, že v nepředvídatelných situacích může zareagovat ostře a po člověku se ohnat. Chce to s ním pravidelně pracovat. 

Základní údaje
Velikost:
stredni
Plemeno:
kříženec špringeršpaněla
Stáří:
narozen 2013
Pohlaví:
pes
V útulku od:
1.4.2021
Čip:
ano


přelom roku 2020-2021 Byla s ním obtížná manipulace, zejména veterinární ošetření ho stresovala, také nasazení náhubku byl dlouho nepřekonatelný problém. V takových situacích zpanikařil a dokázal škaredě pokousat.  Ale naše kolegyně Ilona se na tento problém zaměřila a s Bohouškem intenzivně pracovala a Bohouš si na náhubek zvykl! Proto jsme ho také mohli předat zájemci domů.

 

4/2021 – Bohouš se nám bohužel po týdnu pěstounské péče vrátil zpět do útulku. Bohužel pán, i když žil sám v rodinném domě a měl docela ideální podmínky, na jeho výchovu nestačil. Bohouš pána nepěkně pokousal. Opravdu je důležité u těchto psů respektovat používání náhubku a být velmi opatrný při prvotní manipulaci v novém prostředí.

 

Přiložená videa


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444