Lord je starší německý ovčák, který žil s pánem na samotě u domu, kde byl zvyklý hlídat a semtam zavítat na procházku. Bohužel jeho majitel má vážné zdravotní problémy, tak se o Lorda už nemohl postarat. Lord je přátelský pes k lidem, ale je poznat, že není moc zvyklý na pravidelné vedení. Ale budeme se snažit ho dávat na krátké vycházky. Má 12 let, takže doufáme, že nedožije v útulku, ale ujme se ho vyloženě někdo, kdo chce udělat dobrý skutek a udělat tak štastného ovčáka na konci jeho života.  

Lord má vzhledem k věku již problém se zadními končetinami, takže kloubní výživa je rozhodně pro něho vhodná.

3/2022 – Za poslední týdny jsme si všimli, že Lord po delší vycházce nebo námaze za sebou “tahá” zadní nohy a jeho motorika je špatná. Jeho příznaky odpovídají onemocnění “cauda equina”, což je u plemene německý ovčák nebo jeho kříženců na stáří velmi častý problém.

Lord bude nyní dostávat léky proti bolesti a zánětu a vyšší dávky vitamínu B. Děkujeme moc za Vaši finanční pomoc prostřednictvím virtuální adopce.

Jsou pro něho vhodné krátké a častější vycházky.

6/2022 – Lordův stav se rapidně horší, už chodí jen do výběhu, nemůže svépomocí vstát a musí se mu pomáhat, při kontrole mu pan doktor nasadil, jako poslední šanci na nějaké zlepšení, kortikoidy

21.6.2022 Lord už bohužel nevstane, nemá chuť žrát a začínají mu otékat a odírat se zadní nohy. Jeho trápení jsme se rozhodli ukončit. Je nám moc líto, že musel dožít v útulku. Poslední týdny za ním jezdila alespoň paní až z Brna, která mu dělala společnost ve výběhu. I za takovou náklonnost děkujeme :-)

 

 


Přiložená videa


Přiložené fotografie

05. kvě, 2021 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444