Charles

29.4.2022  Tak snad už tuto zprávu můžeme pustit do světa.....v pondělí odjel definitivně Charles do svého nového domova. Mladý pár za ním chodil několik měsíců, připravoval se na pořízení dalšího čtyřnohého člena domácnosti a pak už nadešel den, kdy Charlie odjel do svého domova. Moc jim za toto rozhodnutí děkujeme. Byl na útulku několik let, trpí chronickou disfunkcí slinivky břišní, jeho péče je finančně nákladná. Proto chceme poděkovat i lidem, kteří v rámci virtuální adopce ho finančně podporovali. Charlie má dokonce i svůj soukromý instagram, takže jeho osud můžete pravidelně sledovat na: https://www.instagram.com/charles_malinois/   Edit 9/2021 Charles je kříženec belgického ovčáka, narozen v roce 2013 a čeká už na útulku tři roky. Byl nyní opět na vyšetření ve Slušovicích, jelikož jeho zdravotní stav se přechodně zhoršil. Má nemocnou slinivku břišní a to se projevuje nárazovými průjmy a snížením hmotnosti. Charles už dlouhodobě žere jen veterinární gastrointestinální granule a užívá Pancreolan (popřípadě Kreon nebo Pangrol). Stále doufáme, že se najde pro něho "obětavá a bohatá princezna" (jeho péče bude stát nového majitele okolo 3000,-měsíčně). Tím, že chodí pravidelně na vycházky a ošetřovatelky se mu věnují, povahově se také zklidnil a je to pes, který je rád s člověkem. Přejeme mu, aby tu šanci dostal....     Po příchodu: Charles je drobnější kříženec německého ovčáka. Ocitl se v útulku poté, co se ohnal po členech rodiny, má tendenci ve stresových situacích kousnout. Na nás si postupně zvyká, ale stále si mručí pod fousy. Případný zájemce by měl za Charlesem pravidelně docházet, aby si získal jeho důvěru, lépe poznal jeho povahu a počítat s tím, že socializace Charlese bude časově náročná. Pejsek byl zvyklý na pobyt venku v boudě.   Pejsek trpí častým průjmem, a to i přes to, že užívá probiotika, intestinální granule a v minulosti byl přeléčen antibiotiky. Vzhledem k tomu, že průjmem trpěl již u původních majitelů, domníváme se, že se jedná o chronický problém související s psychickým rozpoložením Charlese.  únor 2018 – Charles se nám malinko lepší a my máme radost, že již netrpí takovými průjmy. Dostává nyní doplňky na podporu jater a slinivky břišní a kvalitní granule. Ošetřovatelky se mu také pravidelně věnují, takže i jeho psychický stav se zlepšil.    

duben 2018 – Pancreolan, léky na podporu jater, intestinální granule,....vyzkoušeli jsme už vše, jelikož kříženec německého ovčáka Charles měl neustálé průjmy a hubl. Psychika dělá u psa moc a Charles je tím příkladem. Zlom v jeho zdravotní stránce totiž nastal, když se mu začaly holky věnovat. Jde to pomalu, nenechá si šáhnout na obojek, natož tak se nechat vyčesat nebo vyšetřit, ale jde to....pomalu, ale pokroky jsou značné. 

květen 2018 – Charles byl na kompletním rozboru krve, nic abnormálního nebylo zjištěno. Při narkoze jsme ho i zrovna vykastrovali a vyčistili mu zuby. Vypadá to u něho na autoimunitní onemocnění…..

2019 – zkoušíme u Charlese barfování. Kupujeme mu kuřecí nebo králičí maso, někdy kuřecí koráby a zeleninu. Pak se mu do krmiva přidávají vitamíny. Uvidíme, jaký to bude mít dlouhodobý efekt.

8.6.2020 – Charles za poslední měsíce hodně zhubl, tak jsme mu znovu dělali rozbor krve. Krev byla zaslána i do německé laboratoře na vyšetření slinivky břišní. U Charlese byla diagnostikována porucha funkce slinivky. Bude tedy od dnešního dne krmen spec. veterinární dietou (náklady 1300,- za 12 kg) a užívat bude lék Pancreolan ve vysokých dávkách (8 tablet denně, měsíční náklady 1350,-)

únor 2021 –  Charles patří mezi psy, kteří se účastní na útulku pravidelného výcviku a je to na něm znát. Venčitelé si ho chválí a věříme, že i na něj někde čeká ta pravá rodina.


Přiložená videa


Přiložené fotografie

25. říj, 2017 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444