Načítám, čekejte prosím ...

Dan III

Dana vlastnil jeden pán, který poslední roky žil v domově důchodců a mohl tam mít Dana v kotci. Bohužel pán již umřel a Dan se ocitl na útulku. Je to kříženec labradora narozený v roce 2016. Zatím ho na útulku poznáváme a začínáme s ním pracovat a vodit ho na vodítku. Vyhledává společnost člověka  a myslíme si, že to bude dobrý společník.

Při veterinární prohlídce jsme zjistili, že má vřed na obou očích. Až si více zvykne na útulku, zavezeme ho na průkaznější vyšetření oka.

Základní údaje
Velikost:
velký
Plemeno:
x labradora
Stáří:
narozen 2016
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
500 Kč/měsíc
Adoptivní rodiče:
500,-Hrnčiříková,Liptál
V útulku od:
20.7.2020
Čip:
ano


21.8.2020 – 

Dan k nám přišel s vadou očí - dystrofická změna rohovky. Příčiny mohou být různé, ale podle vyšetření krve na štítnou žlázu, se v nynější době přikláníme k variantě, že právě disfunkce štítné žlázy může být příčinou jeho problému. Necháme mu ještě odoperovat bradavici, která jedno oko dráždí a pak mu budeme hledat nový domov.

27.8.2020 Daník byl na odstranění bradavice a na kontrolním odběru – štítná žláza.

Doufáme, že i s touto vadou, která ho nebolí a zatím ho na životě nijak neomezuje, najde nového pána.

Děkujeme za Vaši podporu, z které můžeme hradit takové vyšetření a zákroky.

 

30.9.2020 – V pátek odešel do nového domova Daneček. Paní známe a víme, že by se u ní měl velice dobře a měl velmi dobrou péči. Držíme jim všem palce, ať se navzájem sžijou. Daneček bude bydlet v rodinném domě a trávit čas s rodinou v domě, tak snad si brzy zvykne na nové prostředí……

 

20.10.2020 – Bohužel Daneček se nám vrátil zpět do útulku. S rodinou jsme byli v pravidelném kontaktu a snažili jsme s nimi řešit zásadní problém a to ten, že Dan se nafixoval na paní a na manžela i po měsící vrčel a štěkal na něho. Je to poznatek, že Dan je vhodný k jednomu člověku, na kterého se nafixuje a bude ho milovat. Je dobrý hlídač a v domě byl čistotný.

 

1/2021 – Dan nám bohužel zhubl. Tudíž jsme mu udělali kompletní rozbor krve a zkontrolovali štítnou žlázu. Nic nenasvědčovalo nějakému zásadnímu problému, ale pro jistotu jsme mu naordinovali veterinární dietu (gastrointestinální granule) a Pancreolan na podporu štítné žlázy. Přemístili jsme ho také raději na karanténu, kde není v takovém stresu a nevidí na ostatní psy. Uvidíme, jak se jeho zdravotní stav bude vyvíjet.

15.2.2021 – O víkendu Dan dostal druhou šanci na domov. Vzal ho si pán do bytu do Prahy, kde žije sám, což Danovi bude vyhovovat. Dva dny předtím se přijel pán s Danem na útulek seznámit, byl informován o zdravotním stavu prostřednictvím našeho pana doktora a pak si ho vzal domů definitivně. Už nám přišla zpráva, že Dan se seznamuje s novým prostředím a doma se chová vzorně. Držíme oběma palce.

Přiložená videa


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444