Bohouš

23.10.22 – Tak Bohoušek odešel o víkendu do nového domova. Jsme jako na trní, protože nevíme, jestli to bude na furt :-) Vzali si ho jeho venčitelé, kteří za ním chodili několik týdnů a začali ho mít moc rádi. Vzali si ho do bytu a my jsme moc zvědaví, jestli Bohouš tuto změnu pobere a mladý pár celou změnu domácnosti zvládne :-) Každopádně je to pro něho velká šance…..

 

Edit 1/2022 – Bohoušek a jeho nynější změna k lepšímu… Naše kolegyňka má s Bohouškem krásný vztah a navzájem si věří, ale trvalo to několik týdnů…. S tím musí počítat i případný zájemce, cesta k Bohouškovi je dlážděná trpělivostí. Bohoušek k nám přišel po smrti majitele, krasavec a tulivec, jenže záhy jsme zjistili, že je i neználek a panikář. Na situace neznámé a nepříjemné (očkování aj. vyšetření ) reaguje až agresí. Nebyl zvyklý na žádnou manipulaci , postupně se naučil už mnoho, průlomové bylo nasazení náhubku! Po čase jsme jej díky tomu mohli předat zájemci, jenže ten sundal Bohouškovi náhubek krátce po převzetí a došlo k pokousání a návratu Bohouše k nám. Proto prosíme všechny trpělivé milovníky psů, kteří by měli doma místo pro tohoto 8-9let starého krasavce, křížence střední velikosti, aby se na něj přijeli alespoň podívat …. Pro bližší info volejte 577244444.

 

https://www.facebook.com/utulekzlin/videos/3793245500901486

https://www.facebook.com/ilona.busova/videos/833676434692221

 

Kříženec špringeršpaněla, který k nám byl odložen poté, co mu zemřel majitel. Byl zvyklý na život na dvorku, takže bychom jej doporučovali spíše do domu se zahradou. Bohouš už je u nás druhým rokem a na první pohled se každému líbí. Dokáže se přes mříže lísat, nechat se hladit, ale bohužel se již dvakrát stalo, že z ničeho nic se ohnal. Ošetřovatelky ho pouštějí do areálu, vodí ho na vodítku do výběhu, ale mimo areál zatím nechodí, protože si nenechá nasadit koš. V jeho případě je to bohužel nevyhnutelné, protože o něm víme, že v nepředvídatelných situacích může zareagovat ostře a po člověku se ohnat. Chce to s ním pravidelně pracovat. 

Základní údaje
Velikost:
stredni
Plemeno:
kříženec špringeršpaněla
Stáří:
narozen 2013
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
400,-Kč/ měsíc
Adoptivní rodiče:
250,- Soňa Jadrníčková, 150,- Karolínka Tichá
V útulku od:
1.4.2021
Čip:
ano


přelom roku 2020-2021 Byla s ním obtížná manipulace, zejména veterinární ošetření ho stresovala, také nasazení náhubku byl dlouho nepřekonatelný problém. V takových situacích zpanikařil a dokázal škaredě pokousat.  Ale naše kolegyně Ilona se na tento problém zaměřila a s Bohouškem intenzivně pracovala a Bohouš si na náhubek zvykl! Proto jsme ho také mohli předat zájemci domů.

 

4/2021 – Bohouš se nám bohužel po týdnu pěstounské péče vrátil zpět do útulku. Bohužel pán, i když žil sám v rodinném domě a měl docela ideální podmínky, na jeho výchovu nestačil. Bohouš pána nepěkně pokousal. Opravdu je důležité u těchto psů respektovat používání náhubku a být velmi opatrný při prvotní manipulaci v novém prostředí.

1/2022- Bohouš nám hůře žral, tak jsme potřebovali mu zkontrolovat zuby, jestli je vše v pořádku. Byl ve Slušovicích na čištění zubů a žádný problém v tlamě neměl. V narkóze jsme mu nechali vyčistit zubní kámen a podstoupil kastraci.

6/2022 -Bohouše při venčení pokousal na zádech druhý pes z útulku. Takže jsme mu čistili rány po zubech a dostal antibiotika. Byl při ošetření velmi trpělivý, náhubek je ale samozřejmostí.

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444