Načítám, čekejte prosím ...

Ben III

Edit 7.6.2021 Ben konečně dostal šanci nového domova. Vzala si ho paní do rodinného domu blízko Zlína. Ben bude mít k dispozici velkou zahradu a malého psího kamaráda. Doufáme, že vše dobře dopadne a Beník si v novém domově rychle zvykne. Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se mu v minulosti věnovali.

 

Ben je v útulku již 5let!! Nyní je mu 11let, stále je v dobré kondici a tak si s vámi může ještě užít kvalitního života, dejte mu prosím šanci! Hledáme pro něj umístění u člověka se zkušenostmi s chovem psů, nejlépe s domem, kde bude mít Ben k dispozici zahradu a možnost spát v zimních měsících v teple. Je vitální, potřebuje procházky a společnost člověka. Přečtěte si prosím jeho příběh, níže najdete dopis přímo od samotného Bena, tedy byl by to tak nejspíš napsal sám, ale trošku mu s tím pomohl pan Horák, který se mu hodně věnoval. 

Benovi umřel majitel. Žil s ním na zahradě u rodinného domu. Ale jelikož to byl starší člověk, neměl asi sílu už ho vést k nějaké poslušnosti. Ben v prvním roce pobytu u nás jevil známky dominance. Nebyl zvyklý na manipulaci s vodítkem, náhubkem, nebyl zvyklý na komunikaci s člověkem....Naštěstí nám s ním pomohl dobrovolník Libor Horák, který s ním strávil mnoho času a udělal s ním kus dobré práce. Ben je v současné době již starší psí pán, kterého zvládnete bez obtíží, pokud bude respektovat základní pravidla. S tím vám velice rádi pomůžeme, bude-li třeba. V současné době je Ben krmen kvalitními granulemi pro seniory a dostává kloubní výživu. Potíže s trávením, které jsme řešili dříve, naštěstí po zaléčení ustoupily. 

29.5.2017 – 

Ben nám za poslední měsíce dost zhubnul a tak jsme se rozhodli mu udělat vyšetření. Jelikož manipulace s ním není žádná brnkačka, jel už z útulku přispaný. Udělali jsme mu kompletní rozbor krve, sono vyšetření a jelikož měl zvětšenou prostatu, zrovna jsme u něho provedli i kastraci. Dle výsledků krve má zřejmě problémy s trávením, takže mu nasadíme instestinální granule a léky na podporu slinivky. Uvidíme, jak se jeho stav zlepší....
Každopádně už ten den po příjezdu ze Slušovic navečer skákal v kotci a opět to byl náš Ben :-) A jeho "táta" Libor byl rád, že to chlapec tak dobře zvládl :-)

Kastrace byla hrazena z dotace města Zlína, ostatní vyšetření z virtuální adopce. Děkujeme moc za Vaši podporu.

Základní údaje
Velikost:
velcí
Plemeno:
Kříženec velkého plemene
Stáří:
narozen 2010
Pohlaví:
pes
Náklady na péči:
700,- / měsíc
Adoptivní rodiče:
500 Kč pí. Čvančarová, Praha 9
V útulku od:
9.3.2016


Ben dostává preventivně kloubní výživu. Přeci jen při své velikosti a věku je to vhodné.

 

 

 

19.3.2017 – napsano: Libor Horák

Ahoj lidi,
jmenuji se Ben a tohle je moje VOLÁNÍ O POMOC !!!

Jako štěně jsem byl nesprávný dárek pro nesprávné lidi….prostě vnučka věnovala pejska babičce. A jak už to u starých lidí bývá, tak mi dali nažrat, nechali mne běhat po dvorku a měli mne rádi. Byl to bezva život bez pravidel……ale když mi bylo šest, tak babička odešla, a vzápětí i její přítel, se kterým žila. Bohužel se mi tím zhroutil svět, ve kterém jsem žil…..a žádný jiný svět jsem nikdy nepoznal. Takže přišli úplně cizí lidi, kteří mluvili úplně cizí řečí, a mysleli úplně vážně, abych dělal věci, které jsem nikdy nedělal…….takže jsem kousnul !!! Ve zlínském útulku jsem od 9.3 2016 a vzápětí jsem se zařadil do kategorie neadoptovatelný pes…..áááách jo.
Vždyť chyba nemůže být jen ve mně, protože do půlky života po mě lidi vůbec nic nechtěli…..vůbec nic mne nenaučili…..a vůbec nic mi z vnějšího světa neukázali…… a já se občas ptám, proč vám lidem vadí, že koušu, když jste mi to nikdy nezakázali….. proč chcete pravidla, když jste mi nikdy žádné nestanovili….sakra PROČ ???
No, a když jsme u těch otázek, tak si jistě mnozí z vás jednu položí: proč by jste měli takového psa chtít……sakra PROČ ???
To co mi sudičky krapet ubraly ve šťastném osudu a urozenosti původu……tak mi naopak přidaly na obrovském psím srdíčku…..protože psi, kteří dostanou do vínku tenhle dar by v přirozeném psím světě šéfovali smečce. A takové srdce najdete možná jedno mezi stovkou nevyvolených.
Lidi, sdílejte prosím můj příběh a pomozte mi najít nového páníčka…..jak jste už asi pochopili, tak nejsem pes pro každého……ale určitě je mezi vámi člověk, který už takové „problémové“ zvíře měl a dokázal se s ním domluvit. Určitě je někde člověk, který hledá psa jako jsem já, protože vztah vzniklý na základě překonávání překážek je vztah úplně o něčem jiném……tolik oddanosti a tolik lásky vám „bezproblémové“ zvíře nikdy nemá nejmenší šanci dát !!! Tak to prostě je, protože vztah, který navážou dva horolezci na jednom jistícím laně je vztah úplně o něčem jiném, než vztah, který by navázali v hospodě u piva…….
Lidi, sdílejte prosím……..děkuji, váš Ben 

 

 

Přiložená videa


Přiložené fotografie

Poslední aktuality

 • 5401E80B-4C6C-4AC9-8DFE-8E6ACB1D529D AUKCE OBRAZU pro naše KOČIČKY z útulku. 😽😽😽

  Začátek aukce: středa 27.10.2021 Konec aukce: středa 3.11.2021 v 18.00 hod. Vyvolávací cena 300 Kč Rozměry : 40x40 cm, olejomalba Autor...

  27. říj 2021
 • Útulek kalendář 2022 1080x1080 Konečně...Útulkový kalendář na rok 2022 !!!

  Máme radost, že Vám konečně můžeme představit náš útulkový kalendář na rok 2022. Je takový, na jaký jste zvyklí - stolní, týdenní, obsahuje fotky...

  15. říj 2021
 • 244208204_4764920373520587_4585768726957943032_n "Párty NeeAsi pro útulek"

  Další tradiční akce na podporu našeho útulku! Děkujeme moc pořadatelům, kteří nám chtějí pomoci a každý rok na náš útulek myslí....

  11. říj 2021
 • 243857753_3112615272394253_3776890155638701890_n Dobročinný knihotrh

  Jsme moc rádi, že nás opět oslovili knihomilové a nabídli nám pomoc ve formě Knihotrhu, který se bude konat 29.10. ve Zlatém Jablku. Takže pokud...

  11. říj 2021
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444