Ben

EDIT 21.4.2022

Složitý a doposud ne moc povedený životní příběh rotvajlera Bena, který jistě všichni znáte, jelikož ho byl plný facebook, včera nabral nový a všichni věříme, že správný směr. Pokud chcete nadále sledovat jeho osud a jakkoliv ho podpořit, sledujte web https://www.spolekrtw.cz/jak-pomoci/, v tuto chvíli ještě Bena na webu asi nenajdete, protože od jeho převozu neuplynulo ještě ani 24hodin, ale jistě se brzy dočkáte, až se Ben rozkouká a proběhne seznámení s jeho "opatrovatelkou, paničkou, průvodkyní životem" Hankou, které patří obrovský dík a respekt za to co dělá.

https://www.facebook.com/rotvajlerpomoc/

Díky všem, kteří Bena jakkoliv po dobu pobytu u nás v útulku opatrovali, pracovali s ním, či ho jakkoliv jinak podporovali.

Přejeme vám všem do Oseku, rotvajleřího ostrova naděje, hodně štěstí a mnoho úspěchů ve vaší práci.

 

Ben je rotvajler, kterého si pořídili staří manželé a jeho péči už nezvládali.  Bohužel se v domácím postředí někdy choval ostře a na nějaké podněty reagoval negativně. Dle informace rodiny napadl rodinné příslušníka. V jeho případě je nutné, aby se ho ujal člověk, který má kynologické zkušenosti a ví, co od tohoto plemene čekat.

 

Základní údaje
Velikost:
velci
Plemeno:
rotvajler
Stáří:
narozen 6/2015
Pohlaví:
pes
V útulku od:
22.2.2018
Čip:
ano


4/2018 Bohužel se nám po měsíci Ben vrátil do útulku, jelikož bratra původního majitele pokousal.

2018- Nyní se mu bude věnovat Libor a uvidíme, jak se bude vyvíjet jeho chování. Ben zná zapnutí na vodítko a nasazení košíku. Umí základní povely. Jeho chování je však nepředvídatelné, ani jedna z ošetřovatelek za psem do kotce nechodí.

2019 – za Benem dle svých časových možností jezdí zájemkyně z Českých Budějovic (seznámení prostřednictvím Libora H.) a navazuje s ním kontakt prostřednictvím vycházek a cvičení v oploceném výběhu. 

od podzimu 2019 – psovi se věnuje Ivo Eichler (výcvik psů RAMO). Postřehy a poznatky jeho práce lze vidět na jeho fb profilu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444