Baddy 3

7/2023- 

Zase ten Baddy....❤️

Opravdu se nikdo nenajde, kdo by se ujmul dvanáctiletého Baddyho. Je dva měsíce po operaci kolenního vazu, rekonvalescence dopadla velmi dobře, nekulhá. Je zvyklý na pravidelné venčení, má rád už prakticky každého, kdo ho vezme na krátkou vycházku, pohladí a pomazlí se s ním. Je to nenáročný pes, který by byl šťastný se svým pánem v bytě nebo domě se zahradou. Ostatní psi a feny mu taky nedělají problém. Čeká už na svou šanci 4 roky.....🙏

Základní údaje
Velikost:
velci
Plemeno:
americký stafordšírský teriér
Stáří:
narozen 2011
Pohlaví:
samec
Náklady na péči:
1000 Kč/měsíc
Adoptivní rodiče:
500,- p. Jahodíková, Uh.Hradiště, 500,- p.Šimková, Doubravy
V útulku od:
14.12.2018


21.8.2019 – 

Baddy je americký stafordšírský teriér, který má bohužel v minulosti za sebou špatnou výchovu a vedení a tudíž v některých situacích se chová neadekvátně (ohání se). Je vhodný pouze pro zkušeného pejskaře, má 12 let a na útulku trpí. Ze stresového prostředí hodně hubne a ke všemu nám z nudy demoluje části kotce- plechové dvířka, o které se bohužel může pořezat. Prosíme člověka, který toto plemeno zná a má odhodlání mu věnovat čas, ať přijde k nám na útulek.

Krásný americký stafordšírský teriér k nám byl odložen původními majiteli z toho důvodu, že opakovaně napadl členy rodiny, včetně malého dítěte… U nás se zatím jeví nedůvěřivě, ale pomaličku si na sebe zvykáme a začínáme se s Baddym lépe seznamovat. Totéž by měl udělat i případný budoucí páneček, za Baddym přijít opakovaně a postupně se s ním seznámit, než si ho vezme domů. 

11.2.2021 – Baddy se zlepšil, ale stále se jedná o velmi temperamentního psa. Na vycházky se těší a zkušenost s bull plemenem bude pro nového majitele výhodou. Baddy se v rámci útulku účastnil několikrát výcviku s Ivo Eichlerem. Ošetřovatelky si ho rády pouští do areálu, Baddy dobře snáší i fenky, konflikty nevyhledává.

5/2022 – 

V neděli po procházce ošetřovatelky zjistily, že Baddy si v kotci velmi nešikovně poranil ocas. Takže hurá do Slušovic a část ocasu musela pryč. Další psíček vypadající jako lampička. ???Baddy to bere statečně, dostává antibiotika a léky pro bolesti.

Ale co nebere, je útulek. Čeká tady již tři roky....potřeboval by člověka, který se mu bude věnovat, zaměstná mu tělo i hlavu. Chodí na procházky, zvládá perfektně manipulaci, byl by pro něho vhodný jeden pejskař nebo pár. Baddy má 11 let. Moc se za něho přimlouváme, ať u někoho znalého dostane šanci.…

duben a září 2022 – Baddy měl bohužel ve špatném stavu zuby. Měl je hodně zbroušené, některé zanícené. Tudíž některé zuby musely jít ven. Celý chrup se dělal na dvakrát. Teď už má alepsoň na chvíli pokoj a budoucí majitel nemusí řešit tento problém u veterinárního lékaře.

 

3/2023- Baddy poslední dobou, hlavně po zátěži, kulhal na pravou zadní. Vzali jsme ho do Slušovic na rengen, kde kyčle a kolena měl na svůj věk pěkné. Ale bohužel opět ho trápí výrůstek na bederním obratli. Abychom jeho občasné bolesti ulehčili, bude dostávat léky od bolesti ( v jeho případě Trocoxil). Poprvé se mu věnovala i naše fyzioterapeutka a po vyšetření zjistila, že možná hlavní příčina bude spíše v měkkých tkáních…..uvidíme po více návštěvách, jak by se jeho problému dalo ulevit.

5/2023 BADDY je po operace kolenního vazu, nákladnou operaci nám z velké části pomohly uhradit Agility Klečůvka u Zlína a Kynologický klub Zlín Příluky & Rosa, díky charitativní akci v rámci agility zkoušek dne 8.5.2023 na Příluku. Moc děkujeme!! Baddyho operace proběhla na klinice ve Slušovicích, vše proběhlo dobře a ny ní se Baddy musí dobře hlídat, aby neudělal nějaký nevhodný pohyb, dochází za ním fyzioterapeutka a zatím vše nasvědčuje tomu, že Baddyho koleno bude zase v pořádku. Děkujeme všem za pomoc.  

Přiložené fotografie

Poslední aktuality

Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444