Načítám, čekejte prosím ...

Změna ve venčení útulkových psů

Na základě problémů s venčením psů na našem útulku, kdy během posledního měsíce došlo třikrát k pokousaní venčitele nebo jiného člověka psem z útulku, jsme se rozhodli ke změně, která zvýší bezpečnost této aktivity. Psi, kteří v minulosti pokousali člověka, budou chodit na vycházky mimo areál pouze s náhubkem. Ošetřovatelky jsou informovány, o které psy se jedná a zodpovídají za to, že pes bude vydán pouze za těchto podmínek.

Venčení na útulku se v posledních měsících vystupňovalo do takového rozměru a zájmu, kdy je velmi těžké snížit riziko jakéhokoliv problému během doby venčení. Prakticky ve dnech sobota, neděle a svátky se v prostoru jednoho místa (lesa) pohybuje 50-60 psů (z toho zhruba 30 psů velkého plemene) v doprovodu různě zkušených venčitelů.

Chceme tuto aktivitu nadále zachovat, ale pouze za předpokladu, že rizika spojená s venčením nebudou převyšovat nesporné výhody.

Na základě konzultace s jinými většími útulku, kde je venčení psů zachováno, zvažujeme do budoucna venčení pouze prostřednictvím stálých a pravidelných dobrovolníků sdružených do spolku útulku.

                                                      za provozovatele útulku Eva Poiselová

 


Přiložené fotografie

29. bře, 2019 · Eva Poiselová

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444