Načítám, čekejte prosím ...

Změna ve venčení útulkových psů

Na základě problémů s venčením psů na našem útulku, kdy během posledního měsíce došlo třikrát k pokousaní venčitele nebo jiného člověka psem z útulku, jsme se rozhodli ke změně, která zvýší bezpečnost této aktivity. Psi, kteří v minulosti pokousali člověka, budou chodit na vycházky mimo areál pouze s náhubkem. Ošetřovatelky jsou informovány, o které psy se jedná a zodpovídají za to, že pes bude vydán pouze za těchto podmínek.

Venčení na útulku se v posledních měsících vystupňovalo do takového rozměru a zájmu, kdy je velmi těžké snížit riziko jakéhokoliv problému během doby venčení. Prakticky ve dnech sobota, neděle a svátky se v prostoru jednoho místa (lesa) pohybuje 50-60 psů (z toho zhruba 30 psů velkého plemene) v doprovodu různě zkušených venčitelů.

Chceme tuto aktivitu nadále zachovat, ale pouze za předpokladu, že rizika spojená s venčením nebudou převyšovat nesporné výhody.

Na základě konzultace s jinými většími útulku, kde je venčení psů zachováno, zvažujeme do budoucna venčení pouze prostřednictvím stálých a pravidelných dobrovolníků sdružených do spolku útulku.

                                                      za provozovatele útulku Eva Poiselová

 


Přiložené fotografie

29. bře, 2019 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

 • 2020-06-14 Lili - Vršava - foto Petr Ivančic- fb (1) Dražba obrazu bývalé útulkové kočičky LILI začíná ....

  🐱Jak přihazovat: formou komentáře na facebooku s uvedením částky, kterou jste ochotni za obraz dát Pokud nemáte facebook, je možné napsat na náš útulkový mail utulekzlin@volny.cz a my pod Vaším jménem částku vložíme

  15. čen, 2020
 • 2020-06- 14 BÁSEŇ PRO LILI Pozvánka na vernisáž obrazu Lili a zahájení jeho dražby

  Chtěli bychom Vás pozvat na vernisáž obrazu Lili - bývalé kočičky z našeho útulku - do kavárny Továrna v neděli 14.6.2020 v 17.00 hod.

  10. čen, 2020
 • predmety (5) Venčení a návštěvy na útulku od 1.5.2020

  Od 1.5.2020 bude náš útulek opět otevřen veřejnosti v obvyklých návštěvních hodinách, ale prosíme o dodržování následujících podmínek provozu.

  29. dub, 2020
 • logo-útulek Formální změna od 1.4.2020

  Milí přátelé, podporovatelé, dárci a příznivci útulku, chtěli bychom Vás informovat o formální změně platné k 1.4.2020. Na základě výběrového řízení vyhlášeného městem Zlín ke konci minulého roku budeme nadále provozovateli našeho zlínského...

  01. dub, 2020
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444