Načítám, čekejte prosím ...

Změna ve venčení útulkových psů

Na základě problémů s venčením psů na našem útulku, kdy během posledního měsíce došlo třikrát k pokousaní venčitele nebo jiného člověka psem z útulku, jsme se rozhodli ke změně, která zvýší bezpečnost této aktivity. Psi, kteří v minulosti pokousali člověka, budou chodit na vycházky mimo areál pouze s náhubkem. Ošetřovatelky jsou informovány, o které psy se jedná a zodpovídají za to, že pes bude vydán pouze za těchto podmínek.

Venčení na útulku se v posledních měsících vystupňovalo do takového rozměru a zájmu, kdy je velmi těžké snížit riziko jakéhokoliv problému během doby venčení. Prakticky ve dnech sobota, neděle a svátky se v prostoru jednoho místa (lesa) pohybuje 50-60 psů (z toho zhruba 30 psů velkého plemene) v doprovodu různě zkušených venčitelů.

Chceme tuto aktivitu nadále zachovat, ale pouze za předpokladu, že rizika spojená s venčením nebudou převyšovat nesporné výhody.

Na základě konzultace s jinými většími útulku, kde je venčení psů zachováno, zvažujeme do budoucna venčení pouze prostřednictvím stálých a pravidelných dobrovolníků sdružených do spolku útulku.

                                                      za provozovatele útulku Eva Poiselová

 


Přiložené fotografie

29. bře, 2019 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

 • IMG_5391 Sobotní setkání 19.9.2020....co napsat?

  Bylo to perfektní, návštěvníci a páníčci pohodoví a příjemní lidé, psíčci krásní a spokojení, počasí nádherné, jídlo a pití moc dobré, tombola vyprodaná......za nás to byla úžasná a poklidná akce plná pěkných setkání.

  22. zář, 2020
 • 4 (4) Zítřejší setkání....aktuální informace !!!!

  Máme přihlášeno 34 psíků se svými majiteli. Vše máme nachystáno a připraveno, počasí má být hezké a my se na Vás těšíme jako každý rok.

  18. zář, 2020
 • IMG_3966 Podzimní setkání již za týden !!!

  V každé kategorii (malí, střední, velcí) máme dosud přihlášeno 9 -10 psíků se svými majiteli. Pokud ještě váháte, můžete se přihlásit do 15.9.2020 (do úterý). Celá akce včetně bufetu a tomboly probíhá ve venkovních prostorách. Takže hlavně...

  11. zář, 2020
 • img_0537-1- (2) Podzimní setkání útulkových psů a jejich majitelů - 19.9.2020

  Rádi bychom Vás pozvali na XV.ročník našeho útulkového setkání pejsků a jejich pánů, které se uskuteční 19.9.2020 od 13.hod v areálu našeho útulku. 

  09. srp, 2020
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444