Načítám, čekejte prosím ...

Situace koček na našem útulku

Chtěli bychom prostřednictvím tohoto článku uvést informace o našem útulku na pravou míru co se týče příjmu koček. Setkáváme se totiž na sociálních sítích s informacemi o našem útulku, které nejsou pravdivé a zavádějící.  

Kapacita našeho útulku je 40 koček a od jara do podzimu se setkáváme s velkým tlakem k nám umístit kočky. Při nadkapacitním počtu přes 50 - 55 koček se snažíme lidem vysvětlit, že je nemůžeme přijmout a požádat je, aby si zavolali za 2-3 týdny. Není v našich silách, ať už prostorových nebo finančních, se postarat o více koček. Město Zlín nám na kočku přispívá 11 Kč na den (a to pouze do počtu 40 koček), tudíž veškerá veterinární péče je hrazena pouze z darů a dotací.  

Druhým faktem je to, že útulek je sběrné zařízení a často přijímáme koťata nemocná a nezřídka nám během pár týdnů nastane problém šíření infekce (nejčastěji kočičího moru). I když pravidelně desinfikujeme, pravidelně očkujeme, kočky léčíme, nemůžeme s čistým svědomím přijímat další a další koťata, než se situace uklidní. 

Proto jsme i přistoupili k nápadu, alespoň částečně situaci vyřešit a požádat nálezce o spolupráci:

Pokud najdete bezprizorní koťata a je ve Vašich silách zajít k veterináři, nechejte je prosím naočkovat základní vakcínou a pokud to bude možné, nechejte si je doma pro dobu 2 týdnů. Doba dvou týdnů je u koťat velmi důležitá pro vytvoření alespoň částečné imunity.

 Jsme domluveni s veterinární ordinací Slušovice, Jižní Svahy, Vizovice, Otrokovice – MVDr. Mac, že bude účtována částka do 150 Kč a vystaven doklad na údaje útulku.  Tudíž prosíme navštivte jednu z uvedených ordinací, aby částka nebyla vyšší. Uhrazená částka Vám bude proplacena při odevzdání koťat na útulku a vystavené faktury.

Pokud se samozřejmě chcete ohledně vakcinace koťat více informovat, můžete zavolat na útulek 577 244 444.

 

 

Děkujeme za spolupráci a Vaši pomoc

Provozovatelé útulku Zlín

 

 

 

 


Přiložené fotografie

15. říj, 2018 · Eva Poiselová

Poslední aktuality

 • IMG_5391 Sobotní setkání 19.9.2020....co napsat?

  Bylo to perfektní, návštěvníci a páníčci pohodoví a příjemní lidé, psíčci krásní a spokojení, počasí nádherné, jídlo a pití moc dobré, tombola vyprodaná......za nás to byla úžasná a poklidná akce plná pěkných setkání.

  22. zář, 2020
 • 4 (4) Zítřejší setkání....aktuální informace !!!!

  Máme přihlášeno 34 psíků se svými majiteli. Vše máme nachystáno a připraveno, počasí má být hezké a my se na Vás těšíme jako každý rok.

  18. zář, 2020
 • IMG_3966 Podzimní setkání již za týden !!!

  V každé kategorii (malí, střední, velcí) máme dosud přihlášeno 9 -10 psíků se svými majiteli. Pokud ještě váháte, můžete se přihlásit do 15.9.2020 (do úterý). Celá akce včetně bufetu a tomboly probíhá ve venkovních prostorách. Takže hlavně...

  11. zář, 2020
 • img_0537-1- (2) Podzimní setkání útulkových psů a jejich majitelů - 19.9.2020

  Rádi bychom Vás pozvali na XV.ročník našeho útulkového setkání pejsků a jejich pánů, které se uskuteční 19.9.2020 od 13.hod v areálu našeho útulku. 

  09. srp, 2020
Evidence psů - Centrální registr psů

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444