Načítám, čekejte prosím ...

Situace koček na našem útulku

Chtěli bychom prostřednictvím tohoto článku uvést informace o našem útulku na pravou míru co se týče příjmu koček. Setkáváme se totiž na sociálních sítích s informacemi o našem útulku, které nejsou pravdivé a zavádějící.  

Kapacita našeho útulku je 40 koček a od jara do podzimu se setkáváme s velkým tlakem k nám umístit kočky. Při nadkapacitním počtu přes 50 - 55 koček se snažíme lidem vysvětlit, že je nemůžeme přijmout a požádat je, aby si zavolali za 2-3 týdny. Není v našich silách, ať už prostorových nebo finančních, se postarat o více koček. Město Zlín nám na kočku přispívá 11 Kč na den (a to pouze do počtu 40 koček), tudíž veškerá veterinární péče je hrazena pouze z darů a dotací.  

Druhým faktem je to, že útulek je sběrné zařízení a často přijímáme koťata nemocná a nezřídka nám během pár týdnů nastane problém šíření infekce (nejčastěji kočičího moru). I když pravidelně desinfikujeme, pravidelně očkujeme, kočky léčíme, nemůžeme s čistým svědomím přijímat další a další koťata, než se situace uklidní. 

Proto jsme i přistoupili k nápadu, alespoň částečně situaci vyřešit a požádat nálezce o spolupráci:

Pokud najdete bezprizorní koťata a je ve Vašich silách zajít k veterináři, nechejte je prosím naočkovat základní vakcínou a pokud to bude možné, nechejte si je doma pro dobu 2 týdnů. Doba dvou týdnů je u koťat velmi důležitá pro vytvoření alespoň částečné imunity.

 Jsme domluveni s veterinární ordinací Slušovice, Jižní Svahy, Vizovice, Otrokovice – MVDr. Mac, že bude účtována částka do 150 Kč a vystaven doklad na údaje útulku.  Tudíž prosíme navštivte jednu z uvedených ordinací, aby částka nebyla vyšší. Uhrazená částka Vám bude proplacena při odevzdání koťat na útulku a vystavené faktury.

Pokud se samozřejmě chcete ohledně vakcinace koťat více informovat, můžete zavolat na útulek 577 244 444.

 

 

Děkujeme za spolupráci a Vaši pomoc

Provozovatelé útulku Zlín

 

 

 

 


Přiložené fotografie

15. říj, 2018 · Eva Poiselová

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444