Načítám, čekejte prosím ...

Jak se vydařilo Útulkové jaro?

V pátek 27. dubna 2018 se v Útulku pro zvířata v nouzi Zlín-Vršava konala akce s názvem Útulkové jaro. Již několikátý ročník této události pořádali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně prostřednictvím neziskového projektu Němá tvář. Jednodenní událost se skládala ze spousty aktivit pro děti, soutěží a vystoupení. Smyslem celé akce bylo podpořit útulek a seznámit širokou veřejnost s jeho zvířecími obyvateli.

Studenti připravili pro veřejnost bohatý program a „objednali“ nádherné počasí, které celou akci dělalo ještě krásnější. Kromě teplého sluníčka akci doprovázela sehraná dvojice Markéta Vodičková a Filip Vítů. A nezůstalo jen u zpěvu. Na roztomilé taneční vysoupení „Beruško pujč mi jednu tečku“ navázaly děti z Dětského domova Lazy. Ty si toho připravily víc a zahrály také divadlo s názvem Mauglí. Do útulku se přijel podívat také Denis Groeger z psího salonu Dog Wellness, který návštěvníkům ukázal, jak pečovat o své miláčky. Po celou dobu akce mohli návštěvníci venčit pejsky z útulku. Toho také hojně využívali a chvilku se zdálo, že už jsou všichni pejsci pryč.

 

Pro děti byly připraveny hry, vyrábění a malování na obličej, o který byl velký zájem. Celé odpoledne provoněla sladká cukrová vata, kterou dovezla agentura Devět měsíců s.r.o., která byla zcela zdarma. Nechybělo ani mlsání ve formě sladkých cupcakes od Cupcake Kitten. Vybrané penízky z těchto dobrot šly na útulek. Kromě sladkého si návštěvníci mohli na ohni opéct špekáčky, nebo si pochutnávali na grilovaném hermelínu. Žízeň uhasilo pivo Švec a Coctail Bar Terassa Zlín, který připravoval skvělé drinky, jako například drink „Němá tvář“.

 

Díky této akci se vybrala krásná částka 11 250 korun. Kromě peněz však potěšila Němé tváře velká spousta krmiva, dobrot ale i hraček, které návštěvníci donesli.  

 

Studenti Fakulty multimediálních komunikací a Útulek pro zvířata nouzi Zlín-Vršava srdečně děkují všem, kteří se akce zúčastnili a přejí pohodu do dalších krásných a teplých jarních dnů.

autor: Hana Zábranská (studentka projektu Němá Tvář)

 


Přiložené fotografie

14. kvě, 2018 · Eva Poiselová

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444