Načítám, čekejte prosím ...

Aguilas

Aguilas je moc hodný pes – kříženec retrívra, spíše ustrašené povahy. Klidně chodí na vodítku, ostatních psů si spíše nevšímá. Původní majitel si jej přivezl ze Španělska a Aguilas žil šťastně se svou rodinkou v domku se zahradou. Avšak, jak to tak život někdy umí, majitele zavál čas a pracovní vytíženost do zahraničí, rodina se rozpadla a teď, co se pse, že? 

Tento urostlý přítel by byl vhodný do rodinného domu a máme důvod se domnívat, že i k dětem.

Víme o něm, že má alergii na potravinovou složku a momentálně zjišťujeme na jakou.

Moc mu přejeme, aby na útulku dlouho nebyl, protože je z tohoto prostředí zaražený. Myslíme si, že jej oceníte.

Základní údaje
Velikost:
velci
Plemeno:
Kříženec velké velikosti
Stáří:
narozen 2011
Pohlaví:
pes
Čip:
ano
V útulku od:
14.8.2018


Aguilas přišel na útulek s informací, že musí brát každý den Prednison kvůli alergii. Jelikož to pro zdraví psa rozhodně není dobré brát hormonální léky dlouhodobě, začali jsme dávky snižovat a Prednison jsme vysadili. Bohužel se po nějaké době u něho vyskytli vykousané místa v srsti. Zkoušíme mu tedy dávat veterinární hypoalergenní granule skin (při problémech s kůží). Jelikož tyto granule vyjdou na 1300 Kč na měsíc, budeme rádi za Vaši podporu. Děkujeme moc

Od ledna 2019 jsme u Aquilase nahradili lék Prednison lékem Apoquel a opravdu můžeme říct, že to má u něho velmi příznivý efekt. Neobjevují se mu na těle vylísalé místa a pes je roozhodně vitálnější než při užívání Prednisonu. Tato léčba nás však měsíčně stojí zhruba 1500 Kč.

Přiložené fotografie

Kontaktní formulář Zlínského útulku

Máte-li jakýkoliv dotaz či připomínku, můžete nás kontaktovat prostřednictvím tohoto jednoduchého formuláře.

Zpráva byla úspěšně odeslána. Děkujeme!

nebo nám můžete zavolat: +420 577 244 444